У неділю, 20 червня, християни східного обряду відзначають День Святої Трійці. Свято відзначають на 50-й день після Великодня, тому його також називають П'ятидесятницею. Християни західного обряду відзначають Трійцю через тиждень після П'ятидесятниці, святкування в цьому році випало на 30 травня.
Історія свята
Згідно з Євангелієм, на П'ятидесятницю апостоли зібралися в Єрусалимі, як велів їм Христос перед вознесінням. Вони зібралися в одному з верхніх приміщень будинку на пагорбі Сіон. За переказами, саме там пройшла остання трапеза Ісуса з учнями, відома як Таємна вечеря.
Крім апостолів в домі також була присутня Матір Божа і інші віруючі. Їм було явлено видимим чином Третю Особу Святої Трійці: шумом з неба, вітром, вогненними язиками полум'я.
Сходження Святого духа описують як полум'я, яке оточило кожного з апостолів. Після цього вони знайшли "дар мов" - стали говорити різними, не відомими їм раніше, мовами.
Що потрібно і не можна робити в свято
У цей день не можна займатися фізичною роботою. Заборонено також лаятися, лихословити і бажати комусь зла.
На Трійцю не можна купатися, вважається, що якщо хтось піде до водойми, то обов'язково потоне.
Заборонено також вінчатися, але дозволено свататися.
Трійцю ще називають «зеленим» святом, оскільки в цей день прийнято прикрашати дім гілочками берези і квітами. Трави і квіти також святять у церкві, а потім зберігають удома, за іконами. В цей день також прийнято заготовлювати трави, вважається, що їхня цілюща сила посилюється.
У свято не потрібно дотримуватися посту. Святкову вечерю слід провести в колі рідних і близьких.