Через повномасштабне вторгнення РФ та ракетні удари в Україні є високий ризик руйнування об'єктів критичної інфраструктури. Українці вимушені заздалегідь готуватися до зими та шукати варіанти, як пережити холоди при ймовірному відключені опалення та світла. Низку порад, як пережити зиму в екстремальних умовах, дали експерти. Про це йдеться у сюжеті ТСН.
Ліхтарі та павербанки
Директор енергетичних та інфраструктурних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко зазначив, що цієї зими не буде великих проблем з ресурсами вугілля та газу.
"Накопичення цих ресурсів йде за планом. Найбільш високий ризик - руйнація енергетичної інфраструктури", – підкреслив фахівець.
За словами пластуна, туриста та ТРОборонівця Сергія Лампіцького, якщо у квартирах не буде світла, то слід користуватися ліхтариками.
"Ліхтарики, які мають червоні діоди, для зручного бачення вночі", – пояснив він.
Не зайвими будуть і павербанки, щоб підзарядити гаджети та бути на зв'язку.
Спальники
Лампіцький зауважив, що під час холоду найголовніше – це зберігати тепло. Туристичний спальник - те, що найбільше може знадобитись в холодні зимні ночі, якщо ворог завдасть удари по критичній інфраструктурі й опалення зовсім не буде.
"Спальник гріє тим, що створює таку дистанцію, в якій тепло. Точніше повітря нагрівається і воно не сильно охолодить те, що в середині", – наголосив пластун.
Він пояснив, що ціна спальника може становити близько 3 000 грн, але він є надійним засобом захисту від холоду.
"Спальник-ковдра коштує в районі трьох тисяч гривень. Його блискавка по всій довжині відкривається і можна використовувати як велику ковдру. Якщо холодно, все закриваємо і лягаємо всередину. Таким чином краще зберігається тепло", – резюмував Лампіцький.
Туристичні пайки
Екстремальним харчуванням можна перебитись, поки комунальники відновлять інфраструктуру. Наприклад, можна купити туристичні пайки. Такого продукту багато на ринку на будь-який смак та гаманець.
"Цей тип продукту не замінить повноцінну їжу, але в таких умовах це найкращий варіант, що може бути", – пояснив технолог Володимир Шаповал.