Весь керівний та викладацький склад вищих навчальних закладів Міноборони повинен бути переатестований. Про це заявив міністр оборони України Степан Полторак на колегії міністерства, повідомляє УНІАН.
Очільник оборонного відомства зазначив, що система військової освіти в Україні відстає від сучасних реалій. На його думку, керувати навчальними закладами, а також викладати армійські дисципліни мають офіцери, які мають досвід бойових дій в антитерористичній операції на Донбасі чи в інших збройних конфліктах.
"Не може викладач, який теоретично знає, як воювати, але жодного разу в житті не керував бойовими діями, вчити того, хто має практичний досвід", - заявив міністр.
Полторак додав, що він незадоволений роботою керівництва всіх навчальних закладів, за винятком начальника Академії сухопутних військ Павла Ткачука, який виконав вимогу щодо призначення на посади викладачів з числа учасників АТО.
Міністр заявив, що діяльність керівництва всіх військових вишів буде перевірена вищою атестаційною комісією на предмет відповідності посадам.
Степан Полторак запевнив присутніх на колегії, що не весь керівний та викладацький склад зможе успішно пройти переатестацію.
Також міністр анонсував створення комісію з реформування військових вузів.
З 1 жовтня в Україні стартував осінній призов на строкову службу.
12 вересня Степан Полторак заявив, що чисельність Збройних сил України за рік зросла з 146 до 280 тисяч чоловік.
У вересні Міноборони анонсувало передачу до складу армійських підрозділів 400 одиниць бронетехніки.
З 2016 року уряд перевести українську армію на систему харчування за стандартами НАТО.
19 вересня Полторак висловив надію, що мінімальна зарплата військовослужбовців складе 7000 гривень.