Керівництво "Держінформ'юсту" підозрюють в незаконному втручанні в роботу держреєстрів

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Керівництво "Держінформ'юсту" підозрюють в незаконному втручанні в роботу держреєстрів © newsru.ua
Фахівці СБУ при перевірці Держінформ'юсту виявили приватний сервер, який, фактично, був шлюзом і накопичував всю конфіденційну інформацію про цивільні правовідносини громадян.

Керівництву "Держінформ'юсту" можуть пред'явити звинувачення у фінансових порушеннях, а головним звинуваченням їм може стати незаконне використання інформації держреєстрів і можливе внесення змін до реєстрів через приватний сервер. Головними підозрюваними у справі поки що є чотири високопоставлених співробітників "Інформцентру" - Добжанський В.Б, Сорвенков В.Ю., Хвалько О.А., Кравець С.Л. Про це в статті для ZN.UA пише оглядач Юрій Бутусов.

23 вересня Мін'юст передав в Генеральну прокуратуру матеріали аудиту "Держінформ'юсту". ГПУ розпочала досудове розслідування у кримінальній справі за ст. 191 ч.5, ст. 364 ч.2 КК України за фактом розтрати державного майна в особливо великих розмірах, зловживання службовим становищем службовими особами державного підприємства.

1 жовтня 2013 р. в зв'язку з технічними проблемами, що виникли під час ведення реєстрів інформаційної мережі Міністерства юстиції України, здійснюваного державним підприємством "Інформаційний центр" Міністерства юстиції України, було припинено доступ до реєстрів, що забезпечує діяльність Державної реєстраційної служби України, Державної виконавчої служби України, органів юстиції та нотаріусів.

За інформацією, наданою "Інформцентром", стався збій програмного забезпечення, розробленого ТОВ "Арт-мастер" та ТОВ "3-Т", внаслідок чого була заблокована діяльність всіх користувачів.

Вивчаючи деталі зупинки роботи Державних реєстрів, 1 жовтня 2013 р. працівники державного підприємства спільно з фахівцями СБУ виявили факт несанкціонованого втручання в роботу автоматизованої системи Державних реєстрів (ст. 361 ККУ), наслідком чого стало порушення роботи державних органів, що призвело до заподіяння значної майнової шкоди як Державному бюджету, так і громадянам України, які не могли укладати договори купівлі-продажу, застави нерухомого майна, видавати довіреності, реєструвати свої права і т.п.

Такі дії, на думку слідства, було здійснено групою осіб з метою впливу на прийняття рішень чи вчинення дій органами державної влади, а саме: виплати Міністерством юстиції України понад 90 млн грн роялті власникам авторських прав за використання програмного забезпечення Державних реєстрів.

За даними ZN.UA, під час досудового розслідування слідчі Генеральної прокуратури України та Служби безпеки України встановили, що група осіб - працівників ТОВ "Арт-майстер" на чолі з його керівником - розробила і передала в експлуатацію державному підприємству "Держінформ'юст" спеціалізоване програмне забезпечення ведення Державних реєстрів, технологічною особливістю якого (закладеної під час створення) була можливість постійного несанкціонованого втручання в роботу автоматизованої системи Державних реєстрів шляхом встановлення терміну дії ліцензійних ключів системи.

При цьому встановлювали терміни дії ключів виключно співробітники ТОВ "Арт-майстер" через виділений сертифікаційний сервер, доступ до якого мали тільки вони. Сервер виявили фахівці СБУ. Існування власного приватного сервера, який, фактично, був шлюзом і накопичував всю конфіденційну інформацію про цивільні правовідносини громадян, що стало можливим саме за причини повної монополізації всіх ланок роботи реєстру в руках одних і тих же комерційних структур.

На даний момент фахівці державного підприємства "Держінформ'юст" спільно з фахівцями ДСТЗІ, РНБО, МВС України, СБУ України прийняли технічні заходи для усунення перешкод у використанні держреєстрів і виправляють помилки в спеціалізованому програмному забезпеченні.

ZN.UA

Подробиці читайте в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна" в статті Юрія Бутусова "Замах на держреєстри: історія однієї з найнахабніших угод в Україні". !zn

Читайте також:

Генпрокуратура зайнялася розслідуванням злому державних реєстрів

СБУ заявила про відсутність витоку персональних даних громадян через збій в роботі держреєстрів

Кабмін схвалив уніфікацію системи оплати нотаріальних послуг

Нотаріуси та держвиконавці з 14 жовтня отримають доступ до чотирьох реєстрів

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі