Керченська поромна переправа між Росією і окупованих нею Кримом зупинила роботу на невизначений термін, повідомила прес-служба оператора на Керченській поромній переправі АТ «АнРуссТранс», передає Крим.Реаліі.
Пором виконав останній рейс у понеділок, 28 вересня.
«Причина зупинки - відсутність попиту на перевезення. Головним напрямком діяльності Керченської переправи була перевезення залізничних вагонів з вантажами, пасажирів і автомобілів. Після відкриття Кримського моста перевезення були переорієнтовані, і попит на морське сполучення різко впав», - йдеться в повідомленні.
За словами гендиректора АТ «АнРуссТранс» Василя Анненкова, у компанії більше немає замовлень на залізничні перевезення. У 2019-2020 Автопасажирські паром не виконав жодного рейсу.
Через зупинку рейсів Керченської переправи, припинить працювати морський порт «Крим», а всіх співробітників будуть змушені скоротити. Роботу втратять близько 300 спеціалітсів.
З 1954 року Керченська поромна переправа належала до стратегічних об'єктів СРСР. В кінці 2004 року в рамках угоди Росії і України про спільну експлуатацію Керченської переправи, оператором об'єкта стала Група компаній "АнРуссТранс".
У 2018 році після введення в експлуатацію Кримського моста переправа перестала користуватися попитом. Міст довжиною 19 кілометрів з'єднав окупований український півострів і Краснодарський край. Вартість його будівництва склала 6,9 мільярда рублів. У США, Канаді та Євросоюзі засудили будівництво моста, назвавши його порушенням державного суверенітету України.
Всього в Керченській протоці працювало три Автопасажирські порома «АнРуссТранс». Останній рейс з пасажирами на борту зробив паром «Крим» в жовтні 2018 році.
Порт і переправу обслуговувало близько 300 співробітників, більшість з яких втратить роботу після зупинки рейсів.