«Катакомбний стан» частини суспільства – експерт висловився щодо ризиків нового законопроєкту про мобілізацію

Поділитися
Документ ще не прийняли.

Через повномасштабне вторгнення РФ, в Україні триває воєнний стан та загальна мобілізація. Призову підлягають військовозобов'язані чоловіки від 18 до 60 років. Новий законопроєкт про мобілізацію може принести економічні ризики. Про це на власній Facebook-сторінці повідомив економіст і фінансовий аналітик Олексій Кущ.

Він зазначив, що перехід частини суспільства під час війни в опозицію до державних інститутів – це величезний ризик під час війни.

«Стратегічний ризик – це «розпаралелізація» суспільства та держави. Значна частина суспільства перейде в «катакомбний стан», повністю розірвавши мережі, які з'єднують його її державними інститутами. Перехід частини суспільства під час війни в опозицію до державних інститутів – це величезний ризик під час війни», – пояснив Кущ.

Аналітик підкреслив, що ризик антагонізму між державою та значною частиною суспільства – це один із фундаментальних, критичних чинників, закладених у законопроєкті про мобілізацію.

Кущ пояснив, що на практиці це може призвести до таких наслідків:

  • Люди почнуть масово знімати готівку з карток, рахунків, депозитів, що призведе до потужного відтоку коштів населення з банків. Він нагадав, що в РФ такий піковий відтік коштів був під час оголошення мобілізації торік восени.
  • Люди звільнятимуться з роботи і працюватимуть «у чорну».
  • Держава може не отримати значну частину податків з фонду оплати праці та ЄСВ, тобто недорахується грошей і пенсійний фонд.
  • Збільшиться міграція, зокрема й жінок. Незаконний перетин кордону в такій реальності ризикує перетворитися на «штурм берлінської стіни» у 80-х роках.

Експерт прогнозує, що люди займуться особистим виживанням, а інстинкт самозбереження – найбільш потужний.

«Ми навіть не здатні уявити, до цього все це може призвести, до яких рецидивів, індивідуальних і колективних. Звісно, ніхто вже не буде думати про волонтерство, допомогу, донати тощо», – сказав він.

Кущ додав, що останнім часом в країні з'явилося майже зневажливе ставлення до так званого «економічного фронту».

«Це словосполучення стало чи не лайливим, зі штучним пониженням його цінності та вартісності. Але як би у нас не принижували значення економіки, без неї навіть формат «фолькштурму» приречений на неминучий провал», – додав він.

Аналітик зауважив, що саме тому автори законопроєкту не врахували ані суттєвих ризиків, ані наслідків його практичного застосування.

«На жаль, деякі військові діячі продовжуть підходити до людей як до математичного біоресурсу, забуваючи, що знак нескінченості не застосовується до демографічних показників», – резюмував він.

Раніше ми писали, які нові обмеження можуть запровадити в Україні для тих, хто ухиляється від мобілізації.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі