"Кассандра" вийшла на сцену Франка

ZN.UA Ексклюзив Фото
Поділитися
Прем'єрні покази відбудуться 25 та 27 лютого

В театрі імені Івана Франка відбулася прем'єра вистави "Кассандра" за п'єсою Лесі Українки. В сюжет твору покладена історія троянської війни, коли на протязі 10 років гинули кращі з кращих, та лише царівні Кассандрі, завдяки своєму дару провидиці, під силу було зупинити кровопролиття. 

Ім'я Лесі Українки не сходить з репертуару франківців, починаючи з перших сезонів існування театру. «Поема "Кассандра" є одним з найзагадковіших творів української літератури.  Історія пророка, який не потрібен своєму народові, породжує багато запитань. Хто є пророком в наш час і чи приймуть його люди? Твір дуже сучасний. В  еру комп'ютерних технологій дуже легко втекти до світу ілюзій. Чи здатні ми почути гірку правду? Чи потрібна нам подібна людина?  Яка сама не вірить. А безвір'я не спроможне подарувати надію іншим. Знання без віри призводить до хаосу. Це трагедія жінки, в якої дар провидиці є найбільшим тягарем по життю. Геніальний текст Лесі Українки.

В українській класичній літературі мало хто з великих авторів настільки заглиблювався в грецьку міфологію, аби знайти там відповіді на події сучасності. Мені здається, що поетеса писала не про греків та Троянську війну, а про те, що інтелігенція її часів була надзвичайно освіченою , але лише поодинокі постаті виявляли бажання щось зробити для відродження своєї країни. "Без дії знання нічого не варті" - казала Леся Українка. У виставі немає ані конкретного часу, ані місця дії. Територія абстрактна. Тому що це було, є і буде завжди»- зазначив режисер-постановник Давид Петросян.

У самому підході до сценічного втілення філософської поеми Лесі Українки "Кассандра", основою якої є боротьба ідей в розумінні сенсу буття Людини, її найвищого призначення, автори вистави - режисер-постановник Давид Петросян та сценограф Данііла Колот, використовують нетрадиційні образно-зорові метафори, своєрідні художньо-виражальні театральні засоби, як в рішенні простору сцени, так і в існуванні акторів. Завдяки неординарному візуально-пластичному ряду твір набуває ще більш гострішої конфліктності та трагедійності у передачі подій та ситуацій, що наближає їх до сьогодення, породжує поліфонію алюзій та асоціацій.

25 лютого, в день народження Лесі Українки, в український прокат вийде кіноверсія вистави «Камінний господар» в постановці Театру на Подолі. Показ приурочений до 150-річчя поетесси. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі