Кілька днів тому член комітету ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський розповів, що у ВР обговорюють законодавче закріплення права військових на демобілізацію через 18 або 36 місяців безперервної служби. Таку ініціативу розкритикував автор ZN.UA, офіцер ЗСУ Юрій Касьянов, назвавши її піаром, спробою заробити політичні бали та заграванням з електоратом.
"Це якийсь формальний підхід: прослужив 18 місяців, або 36, і тоді демобілізуєшся. Вибачте мені, але за три роки людини вже не буде! - наголосив він в коментарі виданню "Уніан". - З моїх знайомих, які пішли на велику війну (після 24 лютого 2022 року), третина вже демобілізувалася, але навічно".
Ба більше, експерт впевнений, що для того, аби провести демобілізацію, яка є необхідною для перемоги, спершу потрібно провести мобілізацію, адже людей на фронті не вистачає.
"Замість того, щоб готуватися до тривалої, затяжної війни, у нас відбувається загравання з електоратом. Тому не мобілізують людей, молодших 35 років. Але це взагалі маячня! В нас в армії воюють люди, в основному, середній вік яких - 47-48 років. Бійці часто гинуть від хронічних захворювань - інсультів або інфарктів. Які з них штурмовики? - пояснив Касьянов. - У всі часи у всіх війнах брала участь молодь. Тому що у них значно більше шансів виграти війну".
Він наголосив, що Україні потрібен не "прихисток для похилих людей на фронті", а нормальні боєздатні частини.
"За оцінкою фахівців, у нас можна скомплектувати ще три армії з людей, які можуть і повинні служити в армії. І якщо сформувати три армії, можна демобілізувати тих, кому понад 45 років хоча б. Вони не можуть витримати навантаження війни", - підсумував він.
Нагадаємо, кілька днів тому секретар РНБО Олексій Данілов розповів, що в Україні найближчим часом планують демобілізувати строковиків, термін служби яких закінчився. Охочі залишитися зможуть укласти контракт з армією.
Заміна військових - це створення стабільної системи й уникнення примусової мобілізації на вулицях. Заміна військових — це відновлення довіри до держави. Як це зробити? І чому це потрібно зробити зараз?" Свої відповіді у статті "Чому заміна військових — це не поразка, а перемога?" дає народний депутат України Олексій Гончаренко.