Канада і Україна приєдналися до процесу щодо MH17 проти Росії

Поділитися
Канада і Україна приєдналися до процесу щодо MH17 проти Росії © independent.co.uk
Позов подали родичі ще в 2016 році. Ця справа не стосується обвинувачення чотирьох осіб у вбивстві всіх 298 осіб, які були на борту лайнера.

Україна і Канада приєдналися до судового процесу родичів людей, загиблих в результаті катастрофи лайнера малазійських авіаліній рейсу MH17, який порушеній проти Росії в Європейському суді з прав людини, повідомив виданню NU.nl Сандер де Ланг, один з адвокатів, що представляє інтереси родичів по цій справі.

Родичі подали позов проти Росії в 2016 році, покладаючи на державу відповідальність за катастрофу літака Малайзійських авіаліній над східною Україною 17 липня 2014 року. 4 квітня Європейський суд з прав людини оголосив, що він розгляне скаргу.

Голландський уряд вже приєднався до цього позову в травні. З загиблих 298 осіб, 196 були голландцями. Справа може призвести до компенсації. Бельгія заявила, що не буде брати участь у цій справі. Велик Британія і Німеччина все ще розглядають питання, згідно з даними NU.nl.

Це справа відокремлена від кримінального провадження стосовно чотирьох осіб, підозрюваних у причетності до катастрофи MH17, про яку оголосила Об'єднана слідча група в минулому місяці. Кримінальний процес проти трьох росіян і одного українця почнеться в Гаазі у березні наступного року.

Нагадаємо, 19 червня слідча група назвала імена чотирьох осіб, причетних до катастрофи літака Boeing 777 рейсу MH17: росіяни Сергій Дубінський ("Хмурий"), Олег Пулатов ("Гюрза"), Ігор Гіркін ("Стрєлков") і українець Леонід Харченко ("Кріт"). Судовий процес у справі може розпочатися вже навесні наступного року.

СБУ оголосила підозру фігурантам справи у скоєнні злочину - "терористичного акту, що призвів до загибелі людини".

Нагадаємо, 17 липня 2014 року над містом Шахтарськ Донецької області з екранів радарів зник "Боїнг-777", що належав "Малайзійським авіалініям" і здійснював рейс МН17 за маршрутом Амстердам – Куала-Лумпур. У катастрофі загинули екіпаж і пасажири літака – усі 298 осіб, зокрема 80 дітей.

Майже через чотири роки, у травні 2018-го, Міжнародна слідча група (JIT) на пресконференції у Гаазі продемонструвала уламки ракети, якою збили літак. Комплекс "Бук", з якого було випущено ракету, належав 53-й зенітній ракетній бригаді ППО, що базується в російському Курську.

Наступного дня Австралія та Нідерланди офіційно оголосили, що саме Росія несе відповідальність за знищення малайзійського "Боїнгу". Європейська Рада також закликала РФ взяти на себе відповідальність та повністю сприяти всім спробам встановити істину, справедливість і провину конкретних осіб у цьому злочині.

Проте РФ досі заперечує свою причетність до трагедії.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі