Кабмін запропонував Раді законодавчо дозволити колоніям приховані засоби стеження за засудженими

Поділитися
Кабмін запропонував Раді законодавчо дозволити колоніям приховані засоби стеження за засудженими
Законопроект пропонує внести доповнення до статті 103 Кримінально-виконавчого кодексу України, згідно з яким "адміністрація колонії має право використовувати аудіовізуальні, електронні й інші технічні засоби, у тому числі прихованої установки".

Кабінет міністрів України пропонує дозволити адміністрації колонії використовувати приховані засоби стеження для спостереженням за засудженими. Про це йдеться в урядовому законопроекті №3898 "Про внесення змін до Кримінально-виконавчого кодексу України щодо використання електронних засобів контролю", текст якого розміщений на сайті Верховної Ради України.

Так, законопроект пропонує внести доповнення до статті 103 Кримінально-виконавчого кодексу України, згідно з яким "адміністрація колонії має право використовувати аудіовізуальні, електронні й інші технічні засоби, у тому числі прихованої установки, для попередження втеч та інших злочинів, самогубств та від тілесних ушкоджень, порушень встановленого законодавством порядку відбування покарання, отримання необхідної інформації про поведінку засуджених".

Крім того, законопроект вносить доповнення до статті 61, згідно з яким адміністрація виправного центру для засуджених отримує право вести спостереження і здійснювати заходи попередження порушень порядку відбування покарання з використанням електронних засобів контролю.

Також вносяться доповнення до статті 99, згідно з яким тримання засуджених у дільниці соціальної реабілітації може здійснюватися з використанням електронних засобів контролю.

Крім того, засуджені з дозволу адміністрації колонії можуть пересуватися без нагляду або з використанням електронних засобів контролю поза територією дільниці, але в межах населеного пункту, де розташована колонія. Також після відбуття 6 місяців покарання в дільниці в разі відсутності порушень режиму відбування покарання і при наявності житлових умов з дозволу адміністрації колонії засуджені можуть проживати без нагляду або з використанням електронних засобів контролю в межах населеного пункту, де розташована колонія.

"Порядок застосування електронних засобів контролю визначається нормативно-правовими актами Міністерства юстиції України", - йдеться в законопроекті.

Також законопроект вносить доповнення в статтю 154, згідно з якими установа виконання покарань повинно погоджувати з наглядовою комісією подання до суду щодо умовно-дострокового звільнення засудженого або пом'якшення невідбутого їм часу покарання.

Також законопроект вносить доповнення до низки статей Уголовно-исполнительного кодексу України стосовно засуджених, які досягли пенсійного віку. Так, укладеним пенсіонерам дозволяється отримувати у вигляді грошових переказів пенсії та інші доходи. Харчування, одяг, взуття, білизна і комунально-побутові послуги надаються укладеним пенсіонеру безкоштовно.

Крім того, пенсіонерам місцях позбавлення волі дозволяється працювати за бажанням з урахуванням висновку лікарської комісії колонії), а також у разі необхідності і з його згоди направлятися в будинки інвалідів і престарілих. !zn

Читайте також:

В українських СІЗО годують гірше, ніж на каторзі

З 2005 року в слідчих ізоляторах померло 1,3 тис. осіб

Регіонал розповів, як шансон пропагує здоровий спосіб життя

Нові СІЗО можуть бути побудовані за межею міст у Київській та Херсонській областях

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі