Кабінет Міністрів України прийняв постанову про розподілення та використання коштів на Нову українську школу (НУШ), закладених у бюджеті на 2018 рік, повідомляє прес-служба Міністерства освіти.
Зазначається, що на потреби початкової школи виділена рекордна сума - майже 1,4 мільярди гривень, із яких 998,7 мільйонів буде використано на обладнання, а 386,5 – на навчання вчителів.
"1 вересня 2018 року всі першокласники прийдуть до Нової української школи. Найголовніше – ці діти навчатимуться за новим стандартом початкової школи і отримають якісно новий зміст освіти. Однак, щоб цей проект повноцінно реалізувати, окрім підготовки вчителів, потрібно також створити необхідне навчальне освітнє середовище. І тому ця постанова – це безпрецедентний крок, вперше за всю історію України у початкову школу вкладається така сума грошей", – розповіла міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.
Зокрема, згідно з постановою, 40% коштів передбачених на закупівлю обладнання буде спрямовано на придбання дидактичних матеріалів для 1-го класу, така ж кількість буде витрачена на закупівлю сучасних меблів для початкових класів НУШ. 20% від суми використають на комп'ютерне обладнання.
Міністр освіти також зазначила, що сподівається, що місцеві органи самоврядування виконають зобов'язання зі створення нового освітнього простору та дофінансують частину вартості обладнання.
Так, міста обласного значення мають дофінансувати 30% від вартості обладнання, об'єднанні територіальні громади – 10%, а місцеві органи самоврядування в гірській місцевості та на лінії зіткнення – символічні 5%.
Насамкінець Гриневич зазначила, що наразі вже запущено та триває процес підвищення кваліфікації вчителів. 1 лютого розпочалося навчання на дистанційному курсі. І хоча цей курс обов‘язково мають пройти тільки 22 тис вчителів, сьогодні вже його проходить більше ста тисяч слухачів. Також тривають очні сесії, на яких вчителі можуть закріпити отримані знання.
У березні в Дніпропетровській ОДА показали опорну школу в смт Солоне, яку Міністерство освіти вважає зразковою в рамках реалізації проекту "Нова українська школа". Зазначається, що у реконструйованій школі нові комунікації, меблі, у кожному класі інтерактивні дошки, а на кожному поверсі бук-кросинги і м'які меблі.