Кабінет міністрів України затвердив перелік спеціалізованих організацій, які здійснюватимуть закупівлі товарів та послуг у 2020 році. До списку увійшли Crown Agents Limited та United Nations Development Programme. Відповідна постанова від 7 вересня була опублікована на сайті Кабміну.
Разом з тим, цього року уряд відхилив ЮНІСЕФ, як закупівельника вакцин для України.
«Хотілось би почути від МОЗ коментар по яких критеріях вони відхилили ЮНІСЕФ, як закупівельника вакцин для України, а також порівняти потім ціни закупівлі 2019 року і за якою ціною в результаті закуплять вакцини Крауни», - написала в Facebook очільниця благодійного фонду «Крила надії» Наталя Липська.
У свою чергу, міністр охорони здоров’я України Максим Степанов під час пресбрифінгу у вівторок, 8 вересня, звернув увагу на ситуацію з вакцинацією в Україні в цілому.
«Під час пандемії COVID-19 багато хто може боятися звернутися до лікаря або вакцинуватися, щоб зробити щеплення дитині. Насправді, це дуже актуально… За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я, щороку завдяки щепленням у світі вдається зберегти від 2 до 3 млн життів наших дітей. Завдяки вакцинації людство повністю перемогло натуральну віспу, захворюваність на поліомієліт знизилась на 99%. Щорічно понад 750 тисяч дітей уникають інвалідності. Знизився рівень захворюваності на правець, дифтерію, краснуху, паратит. Щорічна смертність новонароджених знизилась в 13 разів», - сказав Степанов.
За його словами, в Україні наразі можна безкоштовно вакцинуватись проти десяти інфекційних захворювань.
«Всі вакцини, про які я сказав, є в Україні. Вони достатньо високої якості», - підкреслив глава МОЗу.
Раніше повідомлялося, що в Україні з 2022 року введуть обов'язкові щеплення для дітей проти пневмококової інфекції.