Кабмін схвалив новий закон про правила мобілізації студентів та педагогів

Поділитися
Від мобілізації можуть звільнити і педагогів позашкільної освіти, але з певними умовами.  

Кабінет міністрів України на засіданні 4 квітня схвалив проєкт закону  «Про внесення змін до статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» щодо прав педагогічних працівників та здобувачів освіти», який має врегулювати правила призову до війська педагогів та студентів різних категорій навчальних закладів.

Як зазначив представник уряду в Верховній Раді Тарас Мельничук, у законопроєкті зазначено, що призову на військову службу під час мобілізації в особливий період не підлягають:

  • учні закладів професійної (професійно-технічної) освіти і здобувачі фахової передвищої освіти, які розпочали навчання не пізніше, ніж у 25 років, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти;
  • здобувачі вищої освіти до кінця строку виконання освітньої програми, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти;
  • докторанти та лікарі (фармацевти) – інтерни, лікарі-резиденти України, які вперше здобувають освіту за рівнем, що є вищим за той рівень, що здобувався раніше;
  • наукові, науково-педагогічні, педагогічні працівники закладів вищої освіти, наукові працівники наукових установ і організацій, науково-педагогічні працівники закладів фахової передвищої освіти, які мають науковий ступінь, та працюють  в ЗВО не менш ніж на 0,75 ставки;
  • педагоги закладів фахової передвищої освіти, професійної освіти, загальної середньої та позашкільної освіти, якщо це їхнє основне місце роботи із ставкою не менше 0,75;
  • педагоги державних та комунальних закладів позашкільної освіти, якщо вони працювали там до 1 січня 2025 року і це основне їхнє місце роботи з навантаженням не менше 0,75 ставки.

Тепер законопроєкт мають зареєструвати у Верховній Раді України і після розгляду відповідними комітетами його передадуть на голосування депутатів.

Нагадаємо, на початку року депутат Роман Грищук заявив, що студенти та викладачі отримують бронь в рамках навчального року, а от питання щодо їх бронювання у період літніх канікул не врегульоване, що може викликати спірні моменти. Тоді міністр освіти та науки Оксен Лісовий заявив, що мобілізація студентів та педагогів в Україні не передбачена, а  суперечності в підзаконних актах чи інших документах будуть врегульовані відповідно до чинного закону про мобілізацію.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 1
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Oleg Zakapko
4 Квiтня, 20:18
Кабмін не схвалює закони)) а норма щ віковими обмеженнями (про 25 років) - неконституційна. Такі спроби (з 35 роками) вже були. Є ст 24 КУ! Навіщо знову збуджувати людей, це гуртує суспільство? Закінчиться ВС вносьте зміни в КУ, а поки є така - дійте у відповідності до неї.
Відповісти Цитувати Поскаржитись
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі