Документ передбачає спільне фінансування розслідувань, пов'язаних із судовим переслідуванням у Нідерландах винних в аварії авіалайнера. На підписання меморандуму з української сторони уповноважений посол України в Нідерландах Всеволод Ченцов.
Раніше Верховна Рада ратифікувала угоду між Україною та Нідерландами, що визначає порядок притягнення до відповідальності на території України осіб, визнаних судом у Нідерландах винними в катастрофі "Боїнга".
Документ регламентує видачу обвинуваченого Нідерландам, а також його участь у судовому процесі в режимі скайп-конференції у тому випадку, якщо він не може бути екстрадований. Визначає компетенцію Нідерландів у переслідуванні підозрюваних і регулює питання застосування мов і відшкодування витрат.
Нагадаємо, 17 липня 2014 року приблизно о 16:20 над містом Шахтарськ Донецької області з екранів радарів зник "Боїнг-777", що належав "Малайзійським авіалініям" і здійснював рейс МН17 за маршрутом Амстердам-Куала-Лумпур. У катастрофі загинули екіпаж і пасажири літака – усі 298 осіб, зокрема 80 дітей.
Майже через чотири роки, у травні 2018 року, Міжнародна слідча група (JIT) на прес-конференції у Гаазі продемонструвала уламки ракети, якою збили літак . Комплекс "Бук", з якого було випущено ракету, належав 53-й зенітній ракетній бригаді ППО, що базується в російському Курську.
Наступного дня Австралія та Нідерланди офіційно оголосили, що саме Росія несе відповідальність за знищення малайзійського "Боїнга 777". Європейська Рада також закликала РФ взяти на себе відповідальність та повністю сприяти всім спробам встановити істину, справедливість і провину конкретних осіб у цьому злочині.
Проте РФ досі заперечує свою причетність до трагедії.