"У держстандарт початкової освіти входять чотири плани. План для закладів з українською мовою навчання, план для навчання мовою національної меншини… Ще два плани пов'язані з освітою дітей з особливими потребами. Важливим підходом у цьому стандарті є інтеграція дітей в середовище, адже в юному віці вони сприймають світ цілісно", - зазначила під час презентації документу міністр освіти та науки Лілія Гриневич.
Державний стандарт початкової освіти вступить в дію з 1 вересня 2018 року. Для цього до початку наступного навчального року буде проведено модернізацію шкіл, а вчителі пройдуть відповідне навчання. При цьому вона наголосила на потребі підняти заробітну плату вчителям, щоб мотивувати їх до кращої роботи.
Документ передбачає окреме вивчення ряду предметів - української чи іноземної мови або математики, і інтегроване вивчення цих предметів в дисципліні "Я досліджую світ".
Також Гриневич зазначила, що державний стандарт базової освіти, який ще готується для прийняття, повинен стартувати з 2022 року. Держстандарт базової освіти Кабмін має намір затвердити в 2019 році, старшої школи - в 2027 році. При цьому міністр додала, що міністерство буде докладати зусилля для якнайшвидшого впровадження нового державного стандарту для середньої і старшої школи.
Раніше заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей повідомив, що представники національної громади зможуть вибирати один із чотирьох базових навчальних планів, у яких буде прописано, скільки годин відводиться на вивчення рідної мови, а скільки на державну та іноземну.