Кабмін посилив відповідальність за порушення вимог пожежної та техногенної безпеки

Доповнено
Поділитися
Кабмін посилив відповідальність за порушення вимог пожежної та техногенної безпеки © ДСНС України
Зокрема, запроваджується кримінальна відповідальність за порушення вимог техногенної безпеки, що призвело до аварії.

Кабінет міністрів посилив відповідальність за порушення вимог пожежної та техногенної безпеки, мінімальний штраф складатиме 510 гривень, а максимальний – 8500 гривень. Про це повідомляється сьогодні у Telegram-каналі прем'єр-міністра Олексія Гончарука.

Також підвищується штраф за завідомо неправдивий виклик поліції, "швидкої" допомоги або аварійних служб – становитиме від 3 400 до 10 200 гривень. Запроваджується кримінальна відповідальність за порушення вимог техногенної безпеки, що призвело до аварії чи іншої небезпечної події з тяжкими наслідками. До цього штраф за порушення вимог пожежної безпеки становив для громадян від 8,5 до 119 гривень, а для посадовців – від 34 до 170 гривень.

Крім того, опрацьовується питання про законодавче врегулювання обов'язковості виділення коштів в державному та місцевих бюджетах на заходи протипожежної безпеки, спрямовані на зниження ризику пожеж у громадських та адміністративних будівлях закладів.

Зазначимо, що за минулий рік лише в Одесі сталися три страшних пожежі, які забрали людські життя. За даними уряду, станом на 8 січня проведені позапланові перевірки техногенної та пожежної безпеки на 10374 об'єктах зі 37006 об'єктів, що підлягають перевіркам (28%). Перевірки показали, що на 9208 об'єктах відсутні, не справні чи не обслуговуються автоматичні системи протипожежного захисту. 2066 систем електропостачання вимагають заміни або ремонту, 3365 об'єктів потребують обладнання первинними засобами пожежогасіння.

Тепер уряд посилює відповідальність за порушення вимог пожежної та техногенної безпеки. Мінімальний штраф за адміністративні правопорушення збільшиться, однак штраф за завідомо неправдивий виклик поліції, "швидкої" або аварійних служб встановлюється значно вище. Відповідно, виходить, що наражати людей на потенційну небезпеку не так страшно, як якщо хто-небудь марно викличе служби порятунку. До того ж, запровадження кримінальної відповідальності за порушення вимог техногенної безпеки, що призвели до аварії або іншої події з тяжкими наслідками – заходи на випадок, коли непоправне вже сталося. Водночас після трагічних подій завжди з'являються розмови про необхідність профілактики або превенції.

Докладніше про чергову велику пожежу в Одесі читайте в матеріалі Ніни Перстньової "Роззирнися у своєму місті, перехожий".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі