В Україні виросте розмір надбавки на догляд за особами з інвалідністю.
Кабінет міністрів схвалив відповідне рішення в ході свого засідання в середу, 3 лютого.
З 1 січня 2021 року підвищується розмір надбавки на догляд за особами з інвалідністю з дитинства та дітьми з інвалідністю.
Також з 1 січня, але вже 2022 року надбавка особам з інвалідністю з дитинства зросте на 50%.
Проєкт пропонує підвищити розмір надбавок наступним чином:
- особам з інвалідністю з дитинства віднесеним до підгрупи А I групи - з 75 до 150% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;
- особам з інвалідністю з дитинства, віднесеним до підгрупи Б I групи - з 50 до 100% такого мінімуму;
- одиноким особам з інвалідністю з дитинства II й III груп, які за висновком лікарсько-консультативної комісії лікувально-профілактичного закладу потребують постійного стороннього догляду, - з 15 до 75% такого мінімуму;
- за дитиною з інвалідністю підгрупи А, - зі 100 до 150% прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку.
Нагадаємо, за словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаль, підготовлений пакет законодавчих ініціатив по корекції формування системи прожиткового мінімуму. Водночас міністр соціальної політики Марина Лазебная заявила про те, що прожитковий мінімум, зазначений в держбюджеті, є розрахунковою величиною.
"Прожитковий мінімум, який є в законі про державний бюджет, він дійсно є розрахунковою величиною... На уряді два дні тому був затверджений великий пакет законодавчих ініціатив щодо впорядкування системи прожиткового мінімуму. Треба змінити методологію, треба сказати, соціальні стандарти повинні відповідати реальному, мінімальному, гарантованому прожиткового мінімуму ", - заявила Лазебная під час виступу у Верховній Раді.
Всі інші надбавки, підвищення, штрафи, стягнення, за словами міністра, потрібно прив'язувати до інших розрахунковим величинам.
Також Шмигаль повідомляв про те, що зарплати вчителів повинні підвищити вже в цьому місяці. У Telegram-каналі прем'єр-міністр написав про те, що необхідне для цього рішення уряд ухвалив на засіданні 20 січня.
"Зарплати вчителів зростуть на 20% вже в цьому місяці. Тільки що уряд затвердив нову тарифну сітку для розрахунку зарплат працівникам бюджетних установ. Уряд виділив в цьому році на зарплати вчителям майже 100 млрд грн. Тому сьогоднішнє рішення абсолютно прораховано і забезпечено відповідними фінансами", - зазначив Шмигаль.
Водночас міністр освіти і науки Сергій Шкарлет повідомив, що заробітна плата освітян буде розраховуватися з 1 січня 2021 року на основі збільшених на 20% посадових окладів, а з 1 грудня - на 8,4%.