Кожного року юдеї відзначають Йом-Кіпур або Судний день. У цьому році свято припадає на 24-25 вересня. Йом-Кіпур вважається одним з головних релігіних свят для юдеїв.
Традиції свята
Напередодні свята прийнято проводити ситу сімейну вечерю, яка називається Сеуда Мафсекет.
На Йом-Кіпур треба приділита час молитві та духовним роздумам. Також на свято кожен одружений чоловік запалює вдома сімейну свічку, «свічку життя» (нер хайім), яка горітиме до кінця Йом-Кіпуру.
Юдеї на свято мають дотримуватися суворого посту. За легендою, у цю дату Всевишній пробачив єврейському народу гріх золотого тільця і з того часу він став Днем Спокути. Йом-Кіпур також називають також «суботою субот». У Йом-Кіпур проводять сповіді та поминають померлих.
На свято чоловіки відвідують вечірнє богослужіння у синагогах. Літургія Йом-Кіпура починається з виголошення молитви «Кіль нідрей», яка має бути прочитана до заходу сонця, після якої читається маарів (вечірня молитва), що включає додаткові молитви – слихот. Особливо релігійні євреї залишаються в синагозі на всю ніч та читають псалми.
Наприкінці Йом-Кіпуру читається молитва «Немулу», коли небесні ворота зачиняються до наступного року. Є традиції трубити у шофар та звертатися один до одного з побажанням: «Наступного року в Єрусалимі».
Увечері на свято всі люди одягаються у біле вбрання та виходять на вулицю гуляти. Діти масово їздять на велосипедах, розважаються, і часто це свято називають «Днем велосипеда».