«Євросолідарність» намагалася перейменувати Повітрофлотський проспект у проспект ЄС за допомогою жителів інших міст – ЧЕСНО

Поділитися
«Євросолідарність» намагалася перейменувати Повітрофлотський проспект у проспект ЄС за допомогою жителів інших міст – ЧЕСНО © Вікіпедія
Щоправда, попри всі старання більшість голосів все ж набрав варіант Повітрофлотського проспекту.

Згідно з результатами голосування за перейменування столичного Повітрофлотського проспекту у «Київ Цифровий», більшість віддали свої голоси за варіант «проспект ЄС». Однак, виявилося, що 79% з тих, хто так проголосував, не мешкають у Києві. Зокрема, партія «Європейська солідарність» (ЄС) Петра Порошенка в рамках своєї рекламної кампанії намагалася змінити назву Повітрофлотського проспекту у проспект ЄС за допомогою жителів інших міст, передає Рух ЧЕСНО.

За даними громадської організації, у випадку з тими респондентами, які обрали варіант «Повітрянофлотський проспект», то тут співвідношення киян і не киян менше – 33% та 67% відповідно. Якщо брати до уваги голоси виключно жителів Києва, то за Повітрянофлотський проспект проголосували 6 429 респондентів, а за проспект ЄС. Це означає, що варіант Повітрянофлотський проспект підтримали удвічі більше мешканців столиці, ніж варіант ЄС.

«Для розуміння, всього проголосували майже 52 тис. громадян. Це рекорд. Інші перейменування вулиць у «Київ Цифровий» набирали десь 26 тис. голосів. Така аномалія зумовлена значною кількістю реклами, яка була спрямована на всіх жителів країни, та суспільним резонансом. Коли мова про перейменування вулиць, то рішення приймають мешканці громади. Оскільки надалі голосують місцеві депутати, які цю громаду представляють», – наголосила лідерка Руху ЧЕСНО Віта Думанська.

В ГО зазначили, що про перейменування проспекту писали активіст Олег Симороз («Народовладдя»), депутатки Київської міської ради Аліна Михайлова («Голос») та Ксенія Семенова («Слуга народу»). 

«Вони виступили з критикою рекламної кампанії ЄС, яка була спрямована на перейменування проспекту, де розташоване Міноборони, міжнародний аеропорт, кілька університетів, в тому числі ім. Черняховського, та будівля колишнього посольства РФ», – додали в ЧЕСНО. 

Однак, навіть попри застосування реклами з боку «Європейської солідарності» та аномальною кількістю жителів інших міст варіант ЄС набрав лише 29,5% голосів, тоді як Повітрянофлотський – 37,7%.

За даними ЧЕСНО, у кожному голосуванні більшість респондентів не є жителями столиці. У ГО пояснили, що це може бути пов’язане з проживанням деяких громадян у Києві без реєстрації. Або ж респонденти можуть жити у передмісті столиці, а працювати в Києві.

«Але у голосуванні за перейменування Повітрофлотського проспекту кількість іногородніх аномально висока.  У голосуванні за перейменування проспекту Правди переміг варіант Європейського Союзу (44%). Реклами щодо цього перейменування ані на місцевому, ані на національному рівні Рух ЧЕСНО не зафіксував», – додали в ЧЕСНО. 

Раніше в Мінкульті повідомили, що протягом 2022 року в Україні перейменували майже 10 тисяч топонімів та демонтували понад сто пам'ятників, пов'язаних з Росією, яка розв'язала війну. Серед демонтованих пам’ятників 28 присвячені російському письменнику Олександру Пушкіну, 4 – російському полководцю Олександру Суворову, 4 – радянському письменнику Миколі Островському, 9 – радянському письменнику Максиму Горькому, 1 – російській імператриці Катерині ІІ, а також російським військовим.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі