Європа намагається допомогти Україні зберегти тепло та світло – AP

Поділитися
Європа намагається допомогти Україні зберегти тепло та світло – AP © Бріджит Брінк / Twitter
Європейські чиновники запустили схему під назвою "Генератори надії", яка закликає понад 200 міст континенту пожертвувати електрогенератори та електричні трансформатори для України.

Європа намагається допомогти Україні зберегти тепло та функціонування комунікацій протягом суворих зимових місяців, пообіцявши у п'ятницю направити додаткову підтримку, яка пом'якшить зусилля російських військових щодо відключення тепла та світла, пише AP NEWS.

Через дев'ять місяців після вторгнення Росії до сусідньої країни кремлівські війська націлилися на енергосистему України та інші найважливіші об'єкти цивільної інфраструктури, намагаючись затягнути гайки на Києві. За оцінками офіційних осіб, внаслідок нещодавніх ударів було пошкоджено близько 50% енергетичних об'єктів України.

Франція спрямовує до України 100 потужних генераторів, щоб допомогти людям пережити найближчі місяці, заявила у п'ятницю міністр закордонних справ Франції Катрін Колонна. Вона сказала, що Росія перетворює на зброю зиму і вкидає громадянське населення України у тяжке становище.

Російські офіційні особи стверджують, що вони завдають ударів по законних цілях. Однак Верховний комісар ООН з прав людини Фолькер Тюрк у п'ятницю висловив своє потрясіння глибиною страждань цивільного населення, спричинених бомбардуванням, на тлі ширших звинувачень у зловживаннях.

"Мільйони людей внаслідок цих ударів опиняються у вкрай тяжких та жахливих умовах життя", - сказав він у своїй заяві в п'ятницю".

Гуманітарний офіс ООН також висловив своє занепокоєння. "В Україні стає все холодніше без електроенергії, без стабільного водопостачання та без опалення", - заявив у п'ятницю представник офісу Єнс Лаєрке.

Він сказав, що ООН та її партнери направляють сотні генераторів в Україну, щоб допомогти уряду цієї країни у його зусиллях щодо підтримки тепла та збереження основних послуг, таких як охорона здоров'я.

Всесвітня організація охорони здоров'я також заявила, що направляє генератори до лікарень.

Візит глави МЗС Британії Джеймс Клеверлі відбувся через день після того, як європейські чиновники запустили схему під назвою "Генератори надії", яка закликає понад 200 міст континенту пожертвувати електрогенератори та електричні трансформатори.

Генератори мають допомогти забезпечити електроенергією лікарні, школи та водонасосні станції, а також інші об'єкти інфраструктури.

Звичайно, вони можуть забезпечити лише невелику частину енергії, яка знадобиться Україні у холодні та темні зимові місяці.

Але комфорт та полегшення, які вони забезпечують, очевидні, оскільки зима починається всерйоз, і перебої з електрикою відбуваються регулярно. Виття і гул генераторів стає буденністю, дозволяючи магазинам, в яких вони є, залишатися відкритими, а всюдисущим українським кав'ярням - продовжувати подавати гарячі напої, підтримуючи видимість нормального життя.

Незважаючи на сильний вітер, дощ, негативні температури вночі, зледеніння та обрив ліній електропередач, понад 70% потреб України в електроенергії було задоволено в п'ятницю вранці, йдеться у заяві державного оператора енергосистеми "Укренерго".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі