Єврокомісія надала план дій, який допоможе Україні експортувати агропромислову продукцію

Доповнено
Поділитися
Єврокомісія надала план дій, який допоможе Україні експортувати агропромислову продукцію © Василь Артюшенко, ZN.UA
Для покращення сполучення між ЄС та Україною ЄК працюватиме над збільшенням пропускної спроможності інфраструктури нових експортних коридорів.

Європейська Комісія надала план дій, який допоможе експортувати агропромислову продукцію, так звані "смуги солідарності" (Solidarity Lanes), інформує "Інтерфакс-Україна".

Відповідний план представив європейський комісар з питань транспорту Адіна Велян.

"Після вторгнення Росії в Україну та блокади нею українських портів українське зерно й інші сільськогосподарські товари більше не можуть дістатися місця призначення. Ситуація загрожує глобальній продовольчій безпеці, й існує гостра потреба у створенні альтернативних логістичних маршрутів із використанням усіх відповідних видів транспорту", - наголосили в ЄК.

Зазначається, що 20 млн тонн зерна мають бути відправлені з України менш як за три місяці, використовуючи інфраструктуру ЄС.

"Це гігантське завдання, тому важливо координувати та оптимізувати логістичні ланцюжки, прокладати нові маршрути та уникати, наскільки це можливо, вузьких місць. Наші пропозиції стосуються невідкладних рішень, а також середньострокових і довгострокових заходів для кращого поєднання та інтеграції інфраструктури України з інфраструктурою ЄС. І для короткострокових, і для довгострокових рішень ми працюватимемо з українською владою та в тісній співпраці з сусідніми державами-членами, які не пошкодували зусиль, щоб допомогти під час цієї кризи", - наголосила Валеан.

Для того, щоб усунути перешкоди та створити "смуги солідарності", комісія разом із державами-членами працюватиме над пріоритетними діями в короткостроковій перспективі.

Першим пріоритетам названо додатковий вантажний рухомий склад, судна й вантажівки. Комісія закликає учасників ринку ЄС терміново надати додаткові транспортні засоби. 

Другим пріоритетом є спроможність транспортних мереж і перевантажувальних терміналів: експортні постачання української сільськогосподарської продукції мають бути пріоритетними, а керівники інфраструктури мають надати залізничні слоти для цього експорту. Комісія також закликає учасників ринку терміново перекинути мобільні зернонавантажувачі на відповідні прикордонні термінали для прискорення перевалювання. 

Іншими пріоритетами є митні операції та перевірки і зберігання продукції на території ЄС.

ЄК закликає національну владу проявляти максимальну гнучкість і забезпечувати адекватне укомплектування персоналом для прискорення процедур у пунктах перетину кордону, .

Для покращення сполучення між ЄС та Україною ЄК працюватиме над збільшенням пропускної спроможності інфраструктури нових експортних коридорів.

«Війна в Україні може втягнути понад 1/5 людства у злидні, потребу та голод у масштабах, небачених десятиліттями. Єдине міцне рішення війни та її наслідків для найбідніших і найуразливіших людей у світі – це світ», - заявив нещодавно у своєму твіттері генеральний секретар ООН Антоніу Гуттеріш.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі