Єврокомісія до кінця червня представить доповідь про готовність Молдови, України та Грузії до вступу в ЄС — Мішель

Поділитися
Єврокомісія до кінця червня представить доповідь про готовність Молдови, України та Грузії до вступу в ЄС — Мішель
Євросоюз планує «діяти оперативно».

Європейська комісія планує до кінця червня представити доповідь про готовність Молдови, України та Грузії до вступу в Європейський Союз, про це заявив голова Європейської ради Шарль Мішель під час візиту до Кишинева, повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Ми докладно обговорювали питання розширення ЄС кілька місяців тому, на конференції у Версалі. Після цього три країни подали заяви про вступ. Ми дуже швидко ухвалили рішення, доручивши Європейській комісії провести роботу та підготувати доповіді щодо цих країн. Ми ухвалили рішення за кілька днів, хоча зазвичай на це йшло вісім-дев’ять місяців», - зазначив Мішель на пресконференції з президентом Молдови Майєю Санду.

За його словами, до кінця червня Єврокомісія опублікує цю доповідь, і буде вирішувати, як діяти далі.

Голова Європейської ради також додав, що Євросоюз і надалі буде діяти оперативно.

«Ми діятимемо негайно, щоб зміцнити зв'язки з Молдовою, Україною та Грузією, надавати їм підтримку в нинішній складній ситуації. Це буде політичний процес у контексті того, як ми бачимо розвиток Євросоюзу. У наступні два місяці ми дамо чіткий сигнал про те, чого ми хочемо щодо розширення ЄС», - запевнив Мішель.

Нагадаємо, 8 квітня Україна отримала опитувальник для набуття статусу кандидата члена Євросоюзу. Документ передала особисто після переговорів із президентом Володимиром Зеленським президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн. 

Київ вже передав Євросоюзу першу частину опитувальника, відповіді в якому дадуть можливість оцінити нашу спроможність отримати статус кандидата на вступ у ЄС.

Віцепрем'єрка із європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина заявила, що Україна може отримати статус кандидата на вступ до ЄС у червні.

Чи готовий Євросоюз надати Україні статус кандидата? Які країни можуть пригальмувати надання нашій країні цього статусу? Відповіді на ці та інші питання — у статті Олександра Сушка «Українське роздоріжжя Євросоюзу».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі