ЄС сполучає кордони України зі своїми портами для експорту зерна — Фон дер Ляєн

Поділитися
ЄС сполучає кордони України зі своїми портами для експорту зерна — Фон дер Ляєн © Офіс президента
Президент Єврокомісії розповіла, як Європа намагається завадити Москві шантажувати світ голодом.

Росія перетворила на зброю не лише енергетику, а й світові ланцюги постачання продовольства. Україна - важливий експортер зерна й інших продовольчих товарів у світі. Блокуючи українські порти і скидаючи бомби на склади з українським зерном, Москва намагається шантажувати світ голодом. Про це на Всесвітньому економічному форумі в Давосі сказала президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

 «Прапор України описує знаковий український пейзаж: блакитне небо і золоті пшеничні поля. Але зараз ці пшеничні поля всіяні російськими бомбами. Через це ціни на продовольство в світі стають захмарними. А найбільш уразливі країни світу вже страждають від цих наслідків. Ціни на хліб в Лівані зросли на 70%. А українське продовольство з Одеси не потрапляє в Сомалі. Це використання голоду для проекції своєї влади», - сказала вона.

 Президент Єврокомісії розповіла, що ЄС намагається допомогти Україні з експортом своїх продовольчих вантажів. Це дозволить Києву отримати гостро необхідну виручку, а решті світу - уникнути голоду. В України зараз є 22 мільйони тонн зерна для експорту. Зазвичай країна експортує 5 мільйонів тонн на місяць. Тепер цей потік сильно скоротився.

 «Ми з’єднуємо українські кордони з нашими портами. Щоб Україна могла забезпечити найбільш нужденні країни світу. І щоб Київ отримав гостро необхідний йому дохід», - пояснила Фон дер Ляєн, додавши, що ЄС також намагається наростити власне виробництво і експорт продовольства задля скорочення глобального дефіциту.

Нагадаємо, Росія за допомогою свого Чорноморського флоту влаштувала блокаду українських портів і водночас краде зерно з елеваторів на окупованих територіях. Станом на 19 травня росіяни уже вкрали близько 400 тис. тонн зерна. Це загрожує проблемами з продовольством та навіть голодом багатьом країнам світу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі