Європейський союз запропонує Україні в поточному році двосторонню фінансову допомогу.
Фіндопомогу буде надано в рамках інструменту сусідства, розвитку та міжнародного співробітництва (NDICI) для підтримки ключових реформ та імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, йдеться у Спільній заяві за підсумками 23-го саміту Україна - Європейський Союз.
"Ми вітали презентацію ЄС Економічного та інвестиційного плану для Східного партнерства та його флагманської ініціативи для України, які мобілізують до EUR 6,47 млрд державних і приватних інвестицій для стимулювання економічного розвитку і підтримки відновлення після пандемії та домовилися про його швидке впровадження", - йдеться в заяві.
ЄС підтвердив поточну гуманітарну підтримку у 2021 році постраждалим на Сході України в розмірі EUR 25,4 млн.
Україна і Євросоюз погодилися дотримуватися зобов'язань в рамках ЗВТ і забезпечити відповідність застосовуваних процедур торговельного захисту стандартів Світової організації торгівлі (СОТ).
Раніше президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що Україна і Євросоюз спільно розглядають різні сценарії того, як може далі розвиватися історія з транзитом газу через нашу країну.
Також Європейський Союз позитивно відреагував на прийнятий "антиолігархічний закон" і підтримав Україну в боротьбі з впливом приватних інтересів. Про це йдеться в тексті спільної заяви після саміту Україна-ЄС.
Раніше повідомлялося, що Україна очікує $750 млн другого траншу Міжнародного валютного фонду (МВФ) за програмою stand-by в кінці листопада - грудні. Також в цей період очікується надходження EUR600 млн 2-го траншу макрофіндпомоги ЄС. Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль