Ситуація перед вступною кампанією-2022 в Україні склалася неординарна – в країні триває російсько-українська війна, Міністерство освіти і науки планує скасувати ЗНО.
Україні потрібен новий, військовий, механізм вступної кампанії, пише редакторка відділу освіти та науки ZN.UA Оксана Онищенко у статті «Чи можна зараз скасовувати ЗНО?».
«Найважливіше – негайно залучити до пошуку рішень фахівців Українського центру оцінювання якості освіти, чиїм обов'язком є організація ЗНО у нашій країні, та місцеві департаменти освіти, які керують школами. Вони повинні підрахувати існуючі ресурси та потужності та окреслити проблеми. А також запропонувати варіанти рішення», – зазначає авторка.
Зараз в експертному середовищі озвучують кілька варіантів:
а) залишаємо ЗНО, але відкладаємо вступну кампанію та початок навчального року;
б) беремо на перший курс вишів всіх бажаючих без ЗНО (тільки за шкільними оцінками), але в першу сесії відсіюємо неспроможних.
«Але тоді треба з'ясувати, що це буде за сесія? Якщо у формі ЗНО – це одне, а якщо внутрішніх університетських іспитів – зовсім інше (сумніваюсь, що це завжди буде чесний, справедливий, прозорий іспит). А ось що робити з магістратурою за такого варіанту вступу – незрозуміло», - підсумовує Онищенко.
Незважаючи на те, що в країні йде війна, вже час замислитися про майбутнє. Хто у вересні буде навчатися в українських університетах, коли так багато молоді їде зараз за кордон? Що зможуть протиставити наші навчальні заклади іноземним університетам? У профільному парламентському освітянському комітеті та Міносвіти пропонують скасувати ЗНО при вступі на перший курс і на магістратуру. Що це означає і які можуть бути наслідки? Читайте у матеріалі Оксани Онищенко «Чи можна зараз скасовувати ЗНО?».