Люди, які купили підроблені сертифікати про вакцинацію, можуть від них відмовитися та зробити щеплення, яке захистить їх від коронавірусу. Та для цього потрібно співпрацювати з поліцією, аби правоохоронці могли розслідувати злочини, інформує МОЗ.
Спершу з підробленим документом потрібно звернутися до сімейного лікаря або медичного працівника у найближчий пункт вакцинації. Там мають викликати правоохоронця, аби той зафіксував правопорушення. Фейковий сертифікат вилучають, після цього відкривають кримінальне провадження.
Людина, яка купила документ, є учасником злочину. Вона повинна дати свідчення, розповісти, де придбала сертифікат, а своєю поведінкою "всіляко сприяти у розкритті злочину".
Особу, яка купила сертифікат, знімають з кримінального провадження, якщо вона співпрацює зі слідством. Відбувається це шляхом подання прокурором відповідного клопотання до суду.
Відповідати за злочин будуть люди, які продали сертифікат. Можливі санкції - штраф до 170 тисяч гривень або позбавлення волі до трьох років.
У спробах розвантажити медичну систему МОЗ перейшло до агресивніших форм комунікації із населенням – обмежень у «червоних зонах» для людей, які не мають сертифікатів про вакцинацію; списків професій, що підлягають обов'язковій імунізації; публікаціям на сторінках соцмереж фото з реанімаційних відділень ковідних лікарень. Та чи достатньо цього, щоб упоратися із третьою хвилею COVID-19? Читайте у статтях Алли Котляр "Велика госпіталізація: чому так багато українців помирає від коронавірусу" та "Вакцинальна кампанія: як владі завоювати довіру людей" у ZN.UA.