Як українці ставляться до легалізації медичного канабісу: опитування

Інфографіка
Поділитися
Як українці ставляться до легалізації медичного канабісу: опитування © unsplash/iambobnelson
Не всім громадянам під час опитування пояснювали мету легалізації.

Минулого тижня в Україні почав діяти закон про легалізацію медичного канабісу. Київський міжнародний інститут соціології поцікавився у громадян, як вони ставляться до того, що тепер медичний канабіс дозволений у нашій державі.

Соціологи провели експеримент і різним респондентам поставили питання сформульоване по різному. Загалом протестували три формулювання:

  • ставлення до легалізації медичного канабісу в цілому, без додаткових пояснень чи деталізації (базовий варіант);
  • ставлення до легалізації медичного канабісу з акцентом на тому, що це полегшить біль багатьом пацієнтам (зокрема, тим, хто має онкологічні захворювання та пораненим військовослужбовцям);
  • ставлення до легалізації медичного канабісу з уточненням, що мова йде про легкий наркотик – марихуану.

Так, на базове питання, коли респондентам не давали додаткових пояснень, 43% українців відповіли, що позитивно ставляться до легалізації медичного канабісу. Негативним виявилося ставлення 16% таких опитаних. Ще 41% громадян має або нейтральне, або невизначене ставлення.

У випадку з уточненням, що мова йде про легкий наркотик, то 45% респондентів відповіли, що ставляться позитивно до легалізації. Противників у цьому випадку виявилось 23%. Ще 32% мають нейтральне або невизначене ставлення.

Водночас у випадку з респондентами, яким наголошували, що медичний канабіс полегшує біль, 57% відповідали, що схвалюють легалізацію. Лише 14% таких опитаних не схвалюють, а 28% – мають нейтральне або невизначене ставлення.

КМІС

КМІС

Опитування провели 16-22 травня 2024 року методом телефонних інтерв’ю (computer-assistedtelephoneinterviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Всього опитали 1067 респондентів від 18 років, що мешкають у всіх підконтрольних уряду регіонах України.

До вибірки не включалися жителі територій, які тимчасово не контролюються владою України (водночас з 1067 респондентів 22 до 24 лютого 2022 року проживали на території, яка зараз окупована), а також опитування не проводилося з громадянами, які виїхали за кордон після повномасштабного вторгнення РФ.

Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищувала 3,4% для показників, близьких до 50%, 3,0% для показників, близьких до 25%, 2,1% - для показників, близьких до 10%, 1,5% - для показників, близьких до 5%.

Нагадаємо, Верховна Рада остаточно ухвалила законопроєкт про легалізацію в Україні медичного канабісу 21 грудня 2023 року. Тоді його підтримали 248 народних депутатів.

Проте наступного дня, 22 грудня, члени фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко, Сергій Тарута, Олексій Кучеренко та інші зареєстрували проєкт постанови 7475п про скасування рішення парламенту щодо ухвалення в другому читанні та в цілому законопроєкту про медичний канабіс. Внесення цієї постанови заблокувало підписання документа президентом та, відповідно, введення його в дію. У січні голосування за цю постанову Рада провалила, тим самим розблокувала підписання закону.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі