Ставлення українців до святкування Дня перемоги впродовж 15 років зазнало суттєвих змін. Якщо у 2010 році для 58% населення це було одне з найважливіших свят, то вже у 2021 році його популярність впала майже вдвічі — до 30%, свідчать дані опитування Київського міжнародного інституту соціології.
У 2024 році лише 11% прихильно ставляться до цього свята.
"Вочевидь, це пов’язано з війною, з тим, що День перемоги дуже активно святкується у Росії як мілітаристське агресивне свято", - зазначають соціологи.
День праці продовжує залишатися найменш популярним святом серед громадян України. Якщо у 2010 році 12% українців вважали його улюбленим чи важливим, то у 2024 році до нього прихильно ставляться лише 4%.
Київський міжнародний інститут соціології упродовж 17-23 лютого 2024 року провів всеукраїнське опитування громадської думки "Омнібус". За допомогою методу телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів опитано 1052 респондентів, що проживають у всіх регіонах України (крім АР Крим).
Опитування проводилося з дорослими (у віці 18 років і старше) громадянами України, які на момент опитування проживали на підконтрольній українській владі території. Також не опитувалися громадяни, які виїхали за кордон після 24 лютого 2022 року.
8 травня в Україні відзначають День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Цього ж дня пам’ять загиблих у Другій світовій війні вшановує Європа та цивілізований демократичний світ загалом.