Як українці оцінили рівень доброчесності президента, ВРУ, КМУ та інших інститутів: результати соцдослідження

Інфографіка
Поділитися
Як українці оцінили рівень доброчесності президента, ВРУ, КМУ та інших інститутів: результати соцдослідження © Офіс президента
Понад 70% громадян переконані, що жорсткість покарань за корупцію може сприяти зростанню доброчесності державних службовців. 

Соціологічна група "Рейтинг" у період із 20 по 23 вересня провела соціологічне дослідження "Уявлення українців про культуру доброчесності". У ньому громадяни могли оцінити рівень доброчесності соціальних інститутів та сфер за шкалою від 0 (відсутня культура доброчесності) до 10 (дуже високий рівень культури доброчесності). Респонденти найвище оцінили рівень доброчесності президента України, сферу освіти (по 6), сферу медицини (5,4) та органи місцевого самоврядування (5,1).

Соціологічна група "Рейтинг"

Інші інститути отримали такі оцінки: державна служба — 4,9 бали, поліція — 4,3; суди — 3,7 бали. Найнижчі оцінки мають Кабінет міністрів (3,3) та Верховна рада України (2,9).

На думку половини опитаних, чесність є одним із основних принципів, якими мають керуватися державні службовці (частіше так вважали люди старшого віку та жителі невеликих міст і сіл). Для 38% громадян відповідальність має бути основним принципом, для 34% — професіоналізм (цей принцип частіше називали жителі міст).

Соціологічна група "Рейтинг"

 Кожен четвертий українець  (26%) переконаний, що держслужбовець має керуватися принципом прозорості у роботі (частіше про нього зазначали опитані з великих міст, молодь та люди середнього віку).

Соціологічна група "Рейтинг"

В Україні 45% вважають, що держслужбовці під час прийняття рішень переважно керуються особистою вигодою, близько 20% опитаних — службовими інструкціями. Водночас третина українців переконані, що держслужбовці керуються як особистими інтересами, так і службовими інструкціями. 

Соціологічна група "Рейтинг"

Абсолютна більшість опитаних (77%) зазначають, що жорсткість покарань за корупцію може сприяти зростанню доброчесності державних службовців. Третина українців вважають, що доброчесності держслужбовців сприятиме заборона займатися державною службою, у випадку викриття корупційного правопорушення. Для 20% респондентів дієвою є суворість покарань тих, хто дає хабарі, для 16% — збільшення регулярності перевірок, спрямованих на виявлення корупції, для 14% — підвищення прозорості звітності, диджиталізацію процесів ухвалення рішень, для 8% — підняття заробітної плати державним службовцям.

Соціологічна група "Рейтинг"

 Вибіркова сукупність: 1000 респондентів. Аудиторія: населення України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу, а також територій, де на момент опитування відсутній український мобільний зв'язок. Метод опитування: CATI (Телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера). На основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 3,1%.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі