В Україні напередодні відсвяткували День Соборності, 22 січня стало справжнім символом єднання українців. Уперше свято відзначили 1939 року, але офіційним воно стало лише після відновлення Україною Незалежності.
22 січня 1919 року відбулося підписання Акту Злуки (об’єднання) Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Воно було нетривалим, невдовзі українські землі окупували більшовики, Чехословаччина та Польща, але важливим з погляду самоідентифікації українців.
Особливо актуальним свято є зараз, на тлі напруженості всередині країни та наявності агресивного сусіда – зовні. Одним із його символів став «живий ланцюг», який є нагадуванням про важливість єднання українців.
21 січня 1990 року українці, які прагнули свободи та незалежності, створили «живий ланцюг» з нагоди 71-ї річниці проголошення Акта Злуки. Багато громадян вийшли на вулицю, взялися за руки від Києва до Львова, святкуючи День Соборності.
У Києві місцем утворення «живого ланцюга» традиційно є міст Патона, який з’єднує два береги Дніпра так само, як «живі ланцюги» об’єднують Україні по правий і лівий береги.