Правила поведінки при терористичній атаці: рекомендації МОЗ

Поділитися
Правила поведінки при терористичній атаці: рекомендації МОЗ
Фахівці дали низку практичних порад.

Через військове вторгнення Росії в Україні тривають бойові дії, а ракетні удари ворога пошкоджують об'єкти критичної інфраструктури, лікарні, житлові будинки. Міжнародний експерт із роботи з травмою (Ізраїльська коаліція травми) Алекс Гершанов розповів МОЗ, що робити, якщо людина стала свідком терористичної атаки.

Правила поведінки при терористичній атаці

Головне – дотримуйтеся безпечної поведінки. Не біжіть у бік вибуху або стрілянини, якщо ви не є медиком, рятувальником або фахівцем, який надає першу психологічну допомогу.

«Пам'ятайте, що існує загроза повторних атак в одному місці за короткий проміжок часу. Також ви можете перешкодити роботі рятувальних та інших спеціальних служб», – йдеться у повідомленні.

Якщо ви або хтось з оточуючих людей має поранення або будь-які фізичні ушкодження, необхідно негайно звернутися по меддопомогу.

Які реакції можуть виникати, коли людина пережила терористичну атаку

До таких реакцій належить:

  • плач, крик, сльози;
  • застигання та «заморожування» емоцій;
  • підвищена емоційність;
  • підвищена дратівливість;
  • порушення фізіологічних функцій: сну, апетиту, функціонування видільної системи є нормальними. Водночас потрібно звернути увагу на інтенсивність їхнього прояву протягом трьох-чотирьох тижнів.

Якщо інтенсивність цих реакцій не знижується, необхідно звернутися до фахівця – лікаря загальної практики, або до лікаря-психолога, або в окремих випадках до психіатра.

Також у період до трьох тижнів дуже важлива соціальна підтримка:

  • Необхідно спілкуватися з близькими, розповідати про те, що трапилося. Пам'ятайте, ваші близькі через ваш досвід також стають «другим колом» свідків теракту. Тому, розповідаючи про подію, намагайтеся передусім зосередитись на фактах.
  • Слід повернутися до повсякденних справ, якщо ви не постраждали фізично. Збереження безперервності – запорука найшвидшого відновлення
  • Треба згадати те, що завжди допомагало відновити сили. Це допоможе розслабитися та відновитися.

У МОЗ зазначили, що не можна знімати гострий стрес алкоголем, оскільки на тлі гормонального сплеску, він не виконує функції розслаблення.

Раніше у МВС дали рекомендації, що треба робити у випадку обвалу будівлі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі