Те, як будуть працювати навчальні заклади Києва на карантині, в КМДА роз'яснила директор Департаменту освіти і науки Олена Фіданян, про що дана інформація на сайті КМДА.
Фіданян повідомила, що не буде єдиного універсального рішення для всіх міських садів, шкіл, профучилищ і т.д. Під час карантину принцип роботи установи вибиратиме адміністрація цієї установи. В їх зоні відповідальності буде, на якій моделі роботи зупинитися і розділити їх за рівнями епідемічної небезпеки.
"Підбирати форму організації навчання потрібно індивідуально, при цьому враховуючи різні показники: від проектної потужності навчального закладу до рівня колективного здоров'я учасників освітнього процесу", - повідомила Фіданян.
За словами директора Департаменту освіти і науки, у вересні персоналу навчальних закладів та батькам учнів "необхідно об'єднатися, щоб не допустити появи і поширення хвороби".
Школярі і студенти не бачилися близько 5-6 місяців, тому тримати дистанцію буде складно, так гостро постає питання дотримування гігієнічного режиму і протиепідемічних заходів.
У КМДА підрахували місткість навчальних закладів. За кількістю учнів в Києві:
- 2 саду з однією групою,
- 11 - двугруппових,
- 8 - тригрупові,
- кожен п'ятий садок розрахований на 6 груп. 45% садів - потужністю від 10 до 16 груп.
- кожна третя школа розрахована на мінімум 500 учнів,
- кожна п'ята школа - більше 1 тис. учнів,
- київські позашкільні заклади налічують до 80 тис учнів
Однак чиновники враховують і те, що при однаковій потужності установ реальна наповнюваність їх дуже відрізняється. Дві київські школи проектною потужністю 1 080 учнів за фактом наповнені по-різному - 350 дітей в одній і 2 445 в інший.
11 закладів професійної освіти (практично кожне друге) мають гуртожитки, де проживають студенти та викладачі.
Нагадаємо, незважаючи на складну епідситуацію, з 1 вересня відкриються всі школи. На карантин закриватимуть навчальні установи тільки в тих районах, де високий показник захворюваності на атипову пневмонію. Тобто в районах "червоної" зони.
Згідно з рекомендаціями міносвіти, школи повинні дотримуватися соціальне дистанціювання і правила гігієни. Учням із захворюваннями дихальної та імунної систем рекомендують вчитися дистанційно або на екстернаті.
Для старту навчального року, керівникам шкіл рекомендували забезпечити школи дезінфікуючими, миючими засобами та засобами індивідуального захисту, обладнати місця для обробки рук, створити умови для соціального дистанціювання та уникнення скупчень.