Як переселенцям довести непридатність до служби, якщо документи залишились у зоні бойових дій: роз'яснення правників

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Як переселенцям довести непридатність до служби, якщо документи залишились у зоні бойових дій: роз'яснення правників © Богдан Андріїв/facebook
Кожного військовозобов'язаного оглядають хірург, терапевт, невропатолог, психіатр, окуліст, отоларинголог, стоматолог, дерматолог, а, за медичними показаннями, — і лікарі інших спеціальностей.

За останній місяць кілька мільйонів українців стали переселенцями або як їх офіційно називають “Внутрішньо переміщеними особами” (ВПО). Переселенці мають стати на військовий облік після зміни місця проживання. Але як довести свою непридатність до служби, якщо документи залишилися там, де вони поїхали? На ключові питання щодо загальної мобілізації відповідає Асоціація правників України.

Як ВПО довести непридатність, якщо всі документи про стан здоров’я залишились у зоні активних бойових дій, а медкомісії всім роблять висновок «придатний»?

Оцінка придатності до військової служби врегульована наказом Міністерства оборони України від 14.08.2008 №402 «Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України».

Медичний огляд включає вивчення та оцінку стану здоров'я і фізичного розвитку громадян на момент огляду з метою визначення ступеня придатності до військової служби.

Кожного військовозобов'язаного оглядають хірург, терапевт, невропатолог, психіатр, окуліст, отоларинголог, стоматолог, дерматолог, а за медичними показаннями — і лікарі інших спеціальностей.

Військовозобов’язаних, визнаних непридатними до військової служби, повторно оглядають ВЛК військових комісаріатів за місцем проживання після обов’язкового обстеження у спеціалізованих лікувально-профілактичних закладах.

Таким чином, незалежно від стану здоров’я, військовозобов’язаний має пройти медичний огляд. За результатами огляду буде визначено ступінь придатності до військової служби.

Наявні медичні документи можуть допомогти ВЛК під час проведення медичного огляду врахувати всі обставини і дійти правильних висновків. У разі відсутності медичних документів необхідно надати всю інформацію про стан свого здоров’я для подальшої її перевірки.

У разі незгоди з висновком (постановою) військово-лікарської комісії регіону щодо ступеня придатності до військової служби його можна оскаржити до Центральної ВЛК або в судовому порядку.

Відповіді на всі головні запитання щодо мобілізації можна прочитати у статті Асоціації правників України "Мобілізація в Україні: кого призвуть до армії під час війни".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі