Як отримати медичну допомогу та чи потрібна декларація розповіли в МОЗ

Поділитися
Як отримати медичну допомогу та чи потрібна декларація розповіли в МОЗ © pixabay.com
Електронні декларації не анулюються, а медичне обслуговування доступно для всіх тимчасово переміщених осіб в межах країни. 

Медична система, в умовах війни, одночасно має велике навантаження та зазнає збитків. Попри всі складнощі лікарі продовжують одержувати заробітну плату в повному обсязі, лікарні працюють, а тимчасово переміщені українці мають змогу отримати медичну допомогу в незалежності чи підписували декларацію з сімейним лікарем чи ні. Заступниця міністра охорони здоров’я Ірина Микичак розповіла про стан речей в медичній галузі на сьогодні в етері інформаційного телемарафону, пише УНІАН.

Українські лікарі, які лишилися в Україні отримають заробітну плату у повному обсязі та мають змогу влаштуватися на роботу в будь-який медичний заклад.

"Міністерство охорони здоров’я та особисто міністр з першого дня воєнної агресії проти України зробили максимум для того, щоб всі лікарі, які працювали в лікарнях, які сьогодні є на територіях чи тимчасово окупованих, чи в зоні бойових дій, вони також продовжували отримувати заробітну плату, не зважаючи на те, чи лікарня працює, чи лікарня знищена, чи лікарня пошкоджена", - заявила Ірина Микичак. "Ті лікарі, які переправились на Захід, у більш спокійні території, ми запрошуємо їх до роботи в цих лікарнях..."

Переселенці, які лишаються в межах України, можуть і надалі користуватися медичними послугами. Дія електронних декларацій з сімейними лікарями не припиняється. Українці можуть отримувати необхідну допомогу  на будь-якій території, навіть якщо у них немає підписаного договору з сімейним лікарем.

Для громадян, які перетнули український кордон з європейськими країнами і отримали статус біженця чи особи під тимчасовим захистом, передбачена медична страховка.

"Вони мають статус біженців або отримали статус особи, яка перебуває під тимчасовим захистом. І це також передбачає медична страховка. Відповідно до медичної страховки, громадяни України у тих країнах отримають також і медичний супровід, тобто можуть звертатись і звертаються за медичною допомогою у лікарні первинної допомоги чи екстреної медицини наших друзів, наших партнерів, які пішли на зустріч Україні в такий важкий час для нашої держави", - розказала Ірина Микичак.

Нагадаємо, Всесвітня організація охорони здоров'я повідомила про припинення роботи майже половини аптек в Україні.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі