«Я хочу вернутися в Україну»: депортовані українці та їх родичі залишаються сам на сам із проблемами

Поділитися
«Я хочу вернутися в Україну»: депортовані українці та їх родичі залишаються сам на сам із проблемами
У Державній міграційній службі радять громадянам, в яких відібрали документи, звертатися особисто, щоб отримати нові.

Російські окупанти, нехтуючи нормами міжнародного права, продовжують примусову депортацію українців на тимчасово захоплених територіях. В людей забирають документи, позбавляючи можливості повернутися додому.

Однією з депортованих українок стала Жанна Милащенко. Жінку вивезли з Маріуполя до Криму.

«Я, громадянка України, Милащенко Жанна Миколаївна, знаходжуся на ТОТУ АР Крим. Мене вивезли з Маріуполя. В мене немає документів. Їх забрали росіяни. Я хочу вернутися в Україну. Це моя Батьківщина. Благаю, допоможіть», - ці слова пані Жанна написала на аркуші паперу і сфотографувалася з ним.

Світлину опублікувала у Facebook її донька Оксана. Вона ж розповіла історію своєї родини та країни.

Родичі депортованої українки зверталися до уповноваженої Верховної Ради з прав людини, подавали звернення до міністерки з питань реінтеграції ТОТ Ірини Верещук і президента України Володимира Зеленського.

Звернення перенаправили до Державної міграційної служби, 15 липня Служба відповіла, що Жанна Милащенко має «особисто звернутися із заявою про отримання паспорту замість вкраденого або втраченого на території України».

Запитання про те, як жінка без документів і грошей зможе повернутися до України, щоб подати заяву, у посадовців ДМС не виникло.

До повномасштабного вторгнення в лютому 2022 року практики фільтрації окупант застосовував в окремих районах Донецької та Луганської областей, але вони не були такими масштабними. Тоді у громадян залишалася можливість відносно безпечно пересуватися між ТОТ і вільними територіями України. Тепер такої можливості вже немає.

Побудова розгалуженої, багаторівневої та масової системи «фільтрації» цивільного населення, яку російські окупанти створили на тимчасово окупованих територіях України, має кілька вимірів, і йдеться не лише про спроби залякати і примусити до співпраці місцеве населення. Відповіді на важкі запитання шукайте у статті Олександра Клюжева та Олександра Неберикута «Окуповані. Як українців пропускають через фільтраційні табори». 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі