"Пан Рокеллі відвідав так звану "сіру зону" без узгодження цього візиту офіційною владою України. Тим не менш, ми розуміємо занепокоєння і стурбованість близьких і родичів пана Рокеллі й так само як і представники італійської сторони хотіли б добитися справедливості", – заявив заступник генерального прокурора Євген Єнін на брифінгу в понеділок, 3 липня.
Єнін нагадав, що слідство НПУ не встановило "жодної конкретної особи, яке могло б бути причетна до смерті італійського журналіста і його російського партнера".
"У разі якщо італійська сторона передасть нам переконливі докази його причетності, то безумовно вони будуть прийняті до уваги", – запевнив заступник голови ГПУ.
Єнін нагадав, що на момент загибелі Рокеллі територія, де він перебував, не контролювалася українськими військовими.
"Поки українські війська отримали контроль над цією територією, пройшло ще не менше двох місяців. Відповідно, перші слідчі дії змогли провести після певного часу. Безумовно, все це не сприяє встановленню істини", – пояснив заступник генпрокурора.
Нагадаємо, 30 червня поліція Італії затримала в Болоньї громадянина України, заступника командира взводу першого батальйону оперативного призначення НГУ імені Кульчицького старшого сержанта Віталія Марківа. Його підозрюють у причетності до вбивства італійського журналіста Андреа Рокеллі в зоні АТО в 2014 році. Свідчення проти батальйону їм. Кульчицького дав французький журналіст.
Координатор батальйону імені Кульчицького Андрій Антонищак повідомив про те, що до затриманого не пускають українських дипломатів, мотивуючи це тим, що Марків має італійське громадянство.
У травні 2014 року італійський журналіст Андреа Рокеллі і його перекладач Андрій Миронов загинули в результаті мінометного обстрілу біля Слов'янську.
Генеральна прокуратура України розслідує факт загибелі іноземних журналістів в Донбасі як наслідок артилерійського обстрілу з боку російсько-окупаційних військ.