"Таки павійський суд не просто змагається з басманним судом у Москві, але серйозно вирішив захопити лідерство. Ще одне рішення від учора (цитую по пам'яті): направити до римської прокуратури подання прокурора суду м. Павія щодо відкриття справи проти безпосереднього керівника Віталія під час подій біля гори Карачун у 2014 р., народного депутата України Богдана Матківського за співучасть у вбивстві", - повідомив посол України в Італії Євген Перелигін.
За його словами, Матківський був на суді і підтримував Марківа, 13 липня він повернувся в Україну.
"Єдине що, нам прийшлось перебрати багато варіантів де "переходити кордон", але врешті решт у супроводі консулів на світанку наш захисник, а нині народний депутат, пройшов всі формальності в аеропорту Бергамо і вилетів до Києва", - додав посол.
12 липня італійський суд засудив заступника командира взводу першого батальйону оперативного призначення НГУ імені Кульчицького старшого сержанта Віталія Марківа до 24 років позбавлення волі.
Марківа визнали "винним" у причетності до вбивства італійського фотографа Андреа Роккеллі та його російського перекладача Андрія Миронова. Вони загинули внаслідок мінометного обстрілу 24 травня 2014 року біля підніжжя гори Карачун під Слов'янськом, на контрольованій тоді бойовиками території. Обвинувачення проти нацгвардійця базуються на свідченнях французького журналіста Вільяма Рогелона (ключовий свідок у справі), який був разом з Роккеллі та Мироновим біля гори Карачун.
Вирок суду шокував не лише захисників українця, але й прокурорів, які просили для Марківа 17 років позбавлення волі. Італійська сторона відмовилася від проведення слідчих дій на місці події, а також проігнорувала пропозиції України щодо створення спільної слідчої групи. Слідство також не взяло до уваги той факт, що у 2014 році міномети на озброєнні НГУ не перебували.
Президент Володимир Зеленський доручив Міністерству закордонних справ і Генеральній прокуратурі взяти під контроль питання повернення в Україну Віталія Марківа.