Іран розслідує авіакатастрофу МАУ як ненавмисне вбивство з максимальним покаранням до 3 років в'язниці - Мамедов

Поділитися
Іран розслідує авіакатастрофу МАУ як ненавмисне вбивство з максимальним покаранням до 3 років в'язниці - Мамедов © ISNA
У результаті збиття українського літака над Тегераном загинули 176 осіб.

Україна кваліфікувала авіакатастрофу літака МАУ в Тегерані як особливо тяжкий злочин. Однак іранська сторона відкидає таку правову кваліфікацію і розслідує збиття літака як ненавмисне вбивство з максимальним терміном покарання 3 роки, повідомив заступник генпрокурора Гюгдуз Мамедов в інтерв'ю "Цензор.НЕТ".

"Згідно з офіційною відповіддю, іранська сторона розслідує факт ненавмисного вбивства. Але без встановлення всіх обставин ми не можемо оцінити об'єктивність слідства. І я змушений констатувати, що в більшій мірі ми рухаємося окремо. Тегеран категорично не сприймає нашу кваліфікацію, вони неодноразово говорили, що це дуже жорстке звинувачення", - заявив Мамедов.

Він додав, що в Ірані розслідування авіакатастрофи ведеться в контексті статей 291 і 616 Кримінального кодексу ІРІ, в яких передбачені особливості покарання за ненавмисне вбивство або вбивство з необережності. При цьому максимальне покарання, передбачене статтями, становить до 3 років позбавлення волі і виплату грошової компенсації сім'ям загиблих.

"Нам неодноразово іранські колеги говорили про суворість і справедливості покарання. Ось це вона? Виникає паралельно ще одне питання, а чи понесуть покарання за злочин посадові особи, які за своїм статусом відповідальні за організацію військової служби в державі та дії своїх підлеглих? Поки це риторичне питання. Я не чув, щоб хто-небудь з керівництва військового сектора оборони поніс відповідальність після авіакатастрофи", - зазначив Мамедов.

Нагадаємо, Boeing 737 розбився вранці 8 січня. Літак збили двома ракетами класу “земля – повітря” ЗРК “Тор-М1” російського виробництва. Зенітно-ракетний комплекс належить КВІР.

Всього в авіакатастрофі загинули 176 осіб, серед них 11 українців, а також громадяни Ірану, Канади, Німеччини, Великої Британії, Швеції та Афганістану: загалом 176 осіб.

Офіс Генерального прокурора розпочав кримінальне провадження за фактами умисного вбивства, знищення чужого майна та порушення правил безпеки руху повітряного транспорту (пп.1 ч.2 ст.115, ч2. ст.194, ч.3 ст. 276 КК України).

Спершу Іран заперечував свою причетність до катастрофи, одразу ж заявивши про технічну несправність літака. Однак 11 січня командувач аерокосмічними силами КВІР Амір Алі Хаджизаде взяв на себе всю відповідальність за катастрофу. Згідно з офіційною версією, цивільний борт збили помилково.

6 червня МЗС Ірану повідомив, що розслідування за фактом падіння українського пасажирського літака, збитого іранськими ракетами в січні "майже завершено". При цьому в Тегерані заявили, що чорні ящики літака не містять яку-небудь "важливу інформацію для слідства.

Раніше напівофіційне інформаційне агентство ISNA повідомило, що Іран, швидше за все, відправить чорні ящики літака у Франції, однак посол Ірану підтвердив українському МЗС, що Тегеран розглядає Україну як пріоритетного держави в контексті проведення розслідування та розшифровки "чорних ящиків".

9 червня в Ірані заявили про шести затриманих в рамках справи про катастрофу літака МАУ в Тегерані. При цьому трьох затриманих відпустили під заставу, інші перебувають під вартою.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі