Іпотечна програма «єОселя»: які нововведення очікуються

Поділитися
Іпотечна програма «єОселя»: які нововведення очікуються © Pixabay
Вона користується популярністю у українців.

В 2022 році в Україні стартував перший етап реалізації програми «єОселя». Це державна програма кредитування житла під фіксований відсоток, розмір якого варіюється залежно від приналежності заявників до певної пільгової категорії.

Нещодавно уряд анонсував чергові нововведення в цій послузі. Фахівці «Юридичного порадника для ВПО» розповіли, що може змінитися.

Передбачено можливість використання житлового сертифіката «єВідновлення» в якості першого внеску за програмою «єОселя»

Вартість сертифіката може не покривати вартість житла, яке людина планує придбати. Наприклад, отриманий житловий сертифікат «єВідновлення» за знищене житло номіналом 2 млн грн., але вартість квартири, яку людина хоче придбати, становить, до прикладу, 3,5 млн грн. Якщо до цього часу потрібно було доплатити з власних коштів або вибрати дешевше житло, то тепер на залишкову вартість можна взяти пільгову іпотеку за програмою «єОселя». За умовами програми перший внесок має бути не менш ніж 20% від вартості житла.

ВПО та члени їхніх родин зможуть купувати квартири або будинки, збудовані до 10 років тому

До цього часу «вік» житла для цієї категорії позичальників був обмежений 3-ма роками.

Юристи оцінюють цю зміну як позитивну, оскільки така можливість дасть змогу придбавати житло також і на вторинному ринку, аби мати змогу жити в ньому одразу, а не чекати завершення будівництва, здачі в експлуатацію чи тривалого ремонту. Ця зміна набере чинності з 18 грудня.

Також нові правила «єОселі» передбачають можливість придбати житло «віком» до 10 років військовослужбовцям і правоохоронцям, медикам, педагогам, науковцям, ветеранам та членам їхніх сімей у Чернігівській, Сумській, Харківській, Запорізькій, Херсонській областях.

Внутрішньо переміщені особи можуть отримати пільговий іпотечний кредит під 7% річних, якщо вони відповідають таким вимогам:

  • вік від 18 до 70 років (включно);
  • платоспроможність;
  • відсутність у особи та членів його сім’ї діючих пільгових державних іпотек та лізингу;
  • не належать до осіб під санкціями та не перебувають у реєстрі олігархів;
  • не мають у власності понад законодавчо визначений мінімум (не враховуються об’єкти житлової нерухомості, що розташовані на територіях активних бойових дій та/або тимчасово окупованих РФ, для яких не визначена дата завершення бойових дій або тимчасової окупації, відповідно до Переліку).

Нагадаємо, у Міністерстві економіки України розповіли, що українці взяли кредити на придбання житла на 10 млрд грн від початку року. На сьогодні взяти кредит за програмою «єОселя» можна у 10 банках.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі