"Буквально місяць тому були зняті з міжнародного розшуку за обвинуваченням у розтраті грошових коштів колишній міністр внутрішніх справ Захарченко та його заступник Ратушняк", - зазначив він.
Як пояснив журналістам голова департаменту, у міжнародній організації не хочуть оголошувати в розшук фігурантів справ про злочини проти Майдану з числа колишніх чиновників і силовиків. Оскільки вважають, що злочини, вчинені в умовах зміни влади, можуть мати ознаки політичного переслідування.
"Інтерпол категорично відмовляє оголошувати в розшук будь-якого фігуранта справ про протидію Майдану. Там кажуть, що ці злочини здійснювалися в умовах зміни влади, отже, можуть бути ознаки політичних переслідувань. "Тітушок" вони в розшук ставлять, а от будь-кого, хто так чи інакше був пов'язаний із владою, від рядового "беркутівця" до вищого керівництва країни, - ні", - розповів журналістам Горбатюк.
За його словами, Генпрокуратура пише листи, проводяться зустрічі з представниками Інтерполу, але чітких відповідей вони не дають, пропонуючи писати далі, до розгляду організацією аргументів української сторони.
"У підсумку ми стабільно отримуємо відмову.Нещодавно зіткнулися навіть з відмовою виставляти розшукуваних з так званої синьої картою. Червона картка означає, що всі країни Інтерполу повинні затримувати таку людину, а синя – просто повідомляти про його переміщення. Адже у нас із багатьма країнами, у тому числі європейськими, є двосторонні домовленості про екстрадицію. І коли ми дізнаємося, що підозрюваний в'їхав в якусь країну, просимо владу цієї країни затримати його, надаючи необхідні документи. Але нам відмовили навіть у цьому, причому в українському, а не в центральному офісі Інтерполу, з тією ж мотивацією", - додав він.
Нагадаємо, Генеральна прокуратура України ще навесні 2014 року почала кримінальне провадження стосовно екс-президента-втікача Віктора Януковича, колишнього генпрокурора Віктора Пшонки і екс-голови МВС Віталія Захарченка за фактом тиску на митрополита Української православної церкви Московського патріархату Володимира з метою відсторонити його від управління церквою.
У січні 2017 року Печерський районний суд Києва дав дозвіл на затримання та арешт Захарченка, а в липні – на проведення стосовно нього заочного досудового розслідування.
Тим часом Захарченко отримав російське громадянство та посаду в російській державній корпорації "Ростех", а також увійшов до складу експертної ради комітету Держдуми РФ з питань власності.