Інтерпол за запитом української влади оголосив у міжнародний розшук співвласника та екс-генерального директора агрохолдингу "Мрія" 32-річного Миколу Гуту.
Він підозрюється в шахрайстві, скоєному в особливо великих розмірах або організованою групою, повідомляється на сайті організації.
За словами радника глави МВС і народного депутата Антона Геращенка, Гута привласнив $ 100 млн восьми іноземних інвестиційних фондів.
"Сьогодні, нарешті, громадянин Гута, який шахрайським шляхом привласнив гроші восьми іноземних інвестиційних фондів на загальну суму понад $ 100 млн, оголошений у міжнародний розшук по лінії Інтерполу", - зазначив Геращенко на своїй сторінці Facebook.
Всього ж, за даними слідства, Агрохолдинг "Мрія" та його генеральний директор Гута до серпня 2014 року мав перед українськими і іноземними кредиторами фінансові зобов'язання в обсязі 1,3 млрд доларів, повідомив Геращенко. Набравши кредитів, Агрохолдинг "Мрія", за його словами, оголосив про неможливість їх погашення.
Народний депутат додав, що 14 січня 2015 року М. Гута був оголошений у державний розшук, 15 січня, Печерський районний суд дав дозвіл затримати підозрюваного з метою подальшого утримання під вартою, а 17 січня МВС передало матеріали з проханням про оголошення в міжнародний розшук у робочий апарат Інтерполу.
"В даний час слідчі органи, крім іншого, направили до суду клопотання про негайне накладення арешту на майно кампаній, які входили в Агрохолдинг, і готову продукцію - щоб не допустити їх продажу "по-чорному" і мати резерв для відшкодування кредиторам хоча б частини збитку", - повідомив радник глави МВС.
Слідчі дії тривають і щодо решти співробітників Агрохолдингу та їх причетності до шахрайських схем, зазначив Геращенко.
"Мрія" у серпні 2014 року повідомила про прострочену виплату близько $ 9 млн процентного доходу і близько $ 120 млн у рахунок погашення боргу за її зобов'язаннями. Сукупна заборгованість "Мрії" перед усіма фінансовими кредиторами з урахуванням гарантій, наданих пов'язаним з сім'єю Гутів компаніям, на момент оголошення дефолту становила близько $ 1,3 млрд.
Кредитори "Мрії" просили українську владу розслідувати діяльність компанії і сім'ї Гутів, яка її контролює, запобігти потенційному виведенню активів, майна і грошових коштів холдингу.