Інститут педіатрії, акушерства і гінекології звернувся до правоохоронців через фальшування документів

Поділитися
Інститут педіатрії, акушерства і гінекології звернувся до правоохоронців через фальшування документів © tvoemisto.tv

Інститут педіатрії, акушерства і гінекології ім. академіка О.М. Лук'янової НАМН України (ІПАГ) звернувся до правоохоронних органів з повідомленням про скоєння злочину, а саме — фальшування та розповсюдження документів від імені ІПАГ. Про це йдеться в офіційній заяві від 15.04.2021, що була оприлюднена  на веб-сайті Інституту, повідомляє «УНІАН».

«Нам стало відомо, що останнім часом з шахрайської електронної скриньки ipag_amnu@ukr.net надсилаються листи за підписом нібито директора ІПАГ з рекомендацією не використовувати ІФА тест-системи «Еквітестлаб». Повідомляємо, що наш Інститут не має жодного відношення ані до складання, ані до розповсюдження вказаних листів. У зв’язку з тим, що поки невідомі нам особи створили фальшування документів від імені ІПАГ і використали та розповсюдили їх, ми вимушені звернутися до правоохоронних органів з повідомленням про скоєння злочинів», — говориться в заяві керівництва ІПАГ.

У лютому імунолог Лабораторії імунології ІПАГ Борис Донськой розповів в інтерв’ю «Лівому берегу», що проведений ним порівняльний аналіз трьох тест-систем різних виробників – «Vitrotest®», «Еквітест» та «Діапроф» засвідчив: закуплені тест-системи «Еквітест» мають доволі низьку достовірність. Під час аналізу наявності антитіл, вони змогли вловити лише 9 з 15 позитивних результатів.

«Vitrotest®» «спіймав» усі зразки контрольних сироваток. Обидва інші набори – «Еквітест» і «Діапроф» – показали незадовільні параметри виявлення. Тобто вони не виявляли зразків, які мали антитіла. Отже при використанні в діагностиці будуть давати хибні негативні результати у пацієнтів, і прийняте рішення буде неправильним, будуть неправильно зроблені висновки", – заявив тоді імунолог.

Після цього журналісти почали розслідування та виявили, що тест-системи «Еквітест» закуповуються комунальними закладами за завищеними цінами. Таким чином, порівняльний експеримент Донського набув значного розголосу та мав резонанс в медичному середовищі. У зв’язку з цим юристи ІПАГу не виключають, що за фальшивими листами стоїть сам «Еквітестлаб» — з метою дискредитації Інституту та як наслідок — самого Бориса Донського.

Начальник юридичного відділу інституту В’ячеслав Ухов не виключає, що у планах тих, хто розсилав ці листи, — втягнути ІПАГ у довгий судовий процес.

Про цькування з боку представників «Еквітестлаб» говорить і сам Борис Донськой на своїй сторінці у Facebook. За його словами, після оприлюднення результатів почалася брудна інформаційна кампанія проти інституту та його особисто. «Спочатку вони писали на адресу інституту запити на кшталт «хто дав Донському наказ порівняти тест-системи та яке він має право порівнювати?»… Потім, мабуть, у когось увірвався терпець і цей «невідомий» створив поштову скриньку, майже копію нашої інститутської, та почав розсилку компрометуючих повідомлень, ніби з інституту та ще із підробним підписом директора. На диво одночасно посипалися листи від «обуреної» фірми і фонтан наклепних статей на інститут та на мене», — пише Донськой.

При аналізі розповсюдженого шахраями документу технічні фахівці з’ясували, що локація створення даного файлу знаходиться в Оболонському районі столиці і дивним чином близька територіально до офіційної адреси офісу компанії «Еквітестлаб», зазначеної на сертифікаті відповідності з офіційного сайту підприємства. Отже, не виключено, що співробітники «Еквітестлаб» можуть бути причетними до виготовлення та розсилки цих листів.

УНІАН

Між тим, у компанії Промстандарт, яка проводила сертифікацію системи якості за ISO 13 485 заявили, що тест-системи для діагностики коронавірусу не підлягають окремій перевірці зовнішнім органом та виробляються на підставі  самодекларування.

«ІФА-тести сертифікації за технічним регламентом перевірці не підлягають. В технічному регламенті діагностичні ІФА-набори, якщо вони не входять до переліку: гепатит А і Б, СНІД, туберкульоз тощо, підпадають під категорію самодекларування», — заявила керівник з якості Марина Денисенко.

Таким чином  орган сертифікацій Промстандарт, на який посилається компанія «Еквітестлаб», декларуючи якість своєї продукції, жодним чином не перевіряв набори для діагностики коронавірусної інфекції цього виробника.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі