Іноземцям дозволено усиновити не більше чверті українських сиріт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Іноземцям дозволено усиновити не більше чверті українських сиріт © urist-femida.com.ua
Влада бачить своє завдання в тому, щоб влаштувати дітей, які виховуються в інтернатних установах, в сім'ях українських громадян. Тоді питання міждержавного усиновлення відпаде саме собою.

На сьогоднішній день у базі даних на усиновлення знаходиться 26 тисяч анкет українських сиріт. З них 6 тисяч підходять під критерії, за якими їх можуть усиновити іноземці. В основному це діти хворі діти, або ж старшого віку.

Про це ZN.UA повідомила Людмила Волинець, керівник офісу уповноваженого президента України з питань захисту прав дітей.

За її словами, з 26 тисяч претендентів, 1,5 тисяч - діти до п'яти років, які мають дуже серйозні захворювання, яких неохоче беруть у сім'ї не тільки українські, але й іноземні усиновителі;

11 тисяч - ті, хто виховується в прийомних сім'ях, ДДСТ, знаходиться під опікою і, відповідно до статті 24 Закону україни "Про охорону дитинства", усиновленню за кордон не підлягають, тільки всередині країни;

5 тисяч - це діти, які перебувають на обліку для усиновлення менше одного року і не можуть бути усиновлені за кордон (тільки усередині країни).

3 тисячі - особи, яким у цьому році виповниться 18 років (у США, приміром, дозволяється усиновлення дітей у віці до 16 років).

- Іноземцям хочуть спростити процедуру усиновлення дітей з України

Залишається близько шести тисяч сиріт, яких можуть усиновити іноземці. В основному це хворі діти, з великих сімейних груп або старшого віку. (Варто зазначити, що американці щорічно всиновлюють близько 30 українських дітей з синдромом Дауна. Як правило, це батьки, що втратили власну "сонячну" дитину. Українські родини таких не беруть. У США ж існують хороші програми соціалізації.)

"Сьогодні Україна влаштовує в прийомні сім'ї дві з половиною тисячі дітей щорічно. І треба ще трошки більше попрацювати, надавати сім'ям більш якісні послуги для того, щоб країна не забороняла міждержавне усиновлення, а навчилася сама забезпечувати право дитини на виховання в сім'ї", - зазначила Людмила Волинець.

"Для України завдання полягає в наступному - влаштувати дітей, які виховуються в інтернатних установах, в сім'ї українських громадян. І питання міждержавного усиновлення відпаде сама собою. Воно може залишатися нормою в законодавстві, але необхідності в ньому просто не буде", - додала вона.

Подробиці читайте в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна" в статті Алли Котляр "Мама vs mother, або Про відцентрову силу антимагнитского закону". !zn

Читайте також:

В Україні планують продовжити термін подачі заяв на усиновлення дітей

ЮНІСЕФ розкритикував заборону Росії на усиновлення дітей іноземцями

Держдума Росії прийняла відповідь на "закон Магнітського", розширивши санкції на всі країни

Більшість українців позитивно ставляться до усиновлення дітей-сиріт

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі