Ініціатор скасування кримінальної відповідальності за незаконне збагачення екснардеп Козир продав 50% миколаївського терміналу Glencore International - Голобуцький

Поділитися
Ініціатор скасування кримінальної відповідальності за незаконне збагачення екснардеп Козир продав 50% миколаївського терміналу Glencore International - Голобуцький

Депутат Верховної Ради України VIII скликання Борис Козир, один з 59-ти підписантів подання до КСУ щодо незаконного збагачення, продав 50% терміналу Евері в миколаївському порту дочірньому підприємству швейцарської сировинної групи Glencore International - нідерландської компанії Renaisco B.V. Про це на своїй сторінці в Facebook розповів політолог, заступник директора Агентства моделювання ситуацій Олексій Голобуцький.

"Одним з 59-ти народних депутатів, які підписали в 2017-ому подання, на підставі якого КСУ скасував статтю ККУ про незаконне збагачення (та, що зобов'язувала держслужбовців давати пояснення про джерела їх доходів і доходів членів їх сімей), був Борис Козир. Відомий досить специфічно: як прогульник, гречкосій і кнопкодав, а також любитель годинників вартістю квартири в Києві . До речі, перед виборами до ВРУ Козир пообіцяв, що розробить механізми відкликання народних депутатів, які не виконують своїх обіцянок. Природно, в результаті каденції ні механізмів, ні виконань обіцянок, ні покарання за це", - описав експерт діяльність Козирєва як депутата.

Олексій Голобуцький зазначив, що недавно голландська компанія Renaisco B.V., яка є дочірнім підприємством швейцарської сировинної групи Glencore International, придбала понад 50% частки в статутному капіталі терміналу Евері в морському порту Миколаєва.

"При цьому Морський термінал Евері входить до складу групи компаній OREXIM, афілійованої з Козирем. Ми всі в курсі, наскільки європейський бізнес педантичний щодо законності джерел доходів партнерів, навіть одноразових по угоді, не те що співвласників. Так ось, цікаво, чи знають європейські партнери Козиря про його успіхи на ниві легалізації корупції держслужбовців?" - підкреслив політолог.

Він нагадав, що кримінальну відповідальність за незаконне збагачення в Україні ввели в 2015 році. "Це було однією з вимог ЄС у виконання Плану дій з візової лібералізації, а також одним із зобов'язань України перед МВФ, закріпленим меморандумом. Добре б журналісти не полінувалися відправити шанованої європейської компанії Renaisco B.V. (або відразу Glencore International) відповідний запит", - резюмував Олексій Голобуцький.

Нагадаємо, в результаті аналізу діяльності Верховної Ради України VIII скликання аналітиками "Чесно", парламентарій з Миколаєва Борис Козир потрапив в топ-10 "кнопкодавів".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі