Інфекціоніст пояснив, чому спека не знищила COVID-19

Поділитися
Вологість і температура не вбивають вірус, а перешкоджають його широкому поширенню.

Літня спека не знищила коронавірус, на що сподівалися і лікарі, і вчені, і громадяни закритих на карантин країн. Пандемія не закінчилася, а в окремих країнах ситуація з COVID-19 має ознаки загострення. Чому так – пояснив інфекціоніст Київської міської клінічної лікарні Євген Дубровський.

Найважливішим параметром, за словами інфекціоніста, є вологість повітря. Чим вона вища, тим складніше вірусу утриматися в ньому і тим швидше він осідає на землю і не може переміщуватися на великі відстані. Влітку повітря не лише тепле, а й вологий – більше 9 г/м3. Взимку навпаки – сухе і холодне.

Всупереч поширеній думці, важлива не так висока температура, як її різкі коливання. Міцний мороз, як і сильна спека, однаково ефективні у перешкоджанні поширенню вірусів.

«Вологість і температура не вбивають вірус, а перешкоджають його широкому поширенню», - констатує Дубровський.

Ще одним важливим фактором є ультрафіолетове випромінювання. Літнє сонячний світло ефективне в боротьбі зі скупченням і розмноженням респіраторних вірусів.

Крім того, традиційно влітку імунітет у населення вище, ніж у холодну пору року. У цей час зазвичай порожніють і людні школи, садочки, університети, гуртожитки, а люди більше часу проводять на відкритому повітрі.

«Соціальна дистанція або, по-іншому, роз'єднання популяції – це важливий і сильний фактор на користь розуміння причини сезонності ГРВІ»,  - додає інфекціоніст.

«Основні респіраторні віруси значною мірою малоактивні влітку. Але важливий акцент: малоактивні. Не йдеться, що зникли. Саме малоактивні. І це – перший ключ до розуміння ситуації із COVID-19», - підсумовує Дубровський.

Раніше виконавчий директор ВООЗ Майк Райан попередив, що світ досі перебуває на піку «першої хвилі» пандемії коронавірусу. Перед цим ВООЗ попередила Європу, що слід готуватися до другої хвилі COVID-19 і не поспішати зі скасуванням обмежувальних заходів, введених через пандемію.

З «великою загрозою» другої хвилі коронавірусу зіткнувся і Китай, відсутність імунітету в населення викликає в уряду серйозну занепокоєність.

Вперше спалах коронавірусу у китайському місті Вухань був зафіксований 12 грудня. Першими про випадки захворювання за межами Китаю заявили влади Японії, Таїланду та Південної Кореї.

30 січня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила міжнародну надзвичайну ситуацію через коронавірус, а вже 11 березня - пандемію.

У січні та лютому епіцентром коронавірусу був Китай, у березні – Європа та США, наприкінці квітня пандемія дісталася Африки. У травні епіцентром пандемії стала Північна і Південна Америка.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі