Інциденти із застосуванням перешкод під час польотів безпілотних літальних апаратів ОБСЄ над Донбасом не вплинуть на діяльність місії, однак подібні події неприйнятні. Про це заявив заступник голови спеціальної спостережної місії ОБСЄ в Україні Олександр Хуг.
В оприлюдненої раніше доповіді спецмиссии повідомлялося про інцидент із застосуванням радіоперешкод, що стався 3 листопада над селом Чермалик в 40 кілометрах на північний схід від Маріуполя. Безпілотний апарат ОБСЄ піддався дії невідомих радіоперешкод, що порушили нормальну роботу пристрою.
"Я можу підтвердити, що на даний момент у нас було три інциденту, що перешкодили польотам наших БПЛА. У двох випадках було використання електронних засобів, і один інцидент був пов'язаний з обстрілом апарату", - сказав Хуг.
Він уточнив, що перші два випадки сталися 29 жовтня та 2 листопада, однак останній інцидент, який стався у понеділок, 3 листопада, став самим серйозним порушенням у роботі безпілотників, що є "абсолютно неприйнятним для виконання мандату місії ОБСЄ". При цьому, Хуг зазначив, що у всіх трьох випадках безпілотний літальний апарат залишав "небезпечну зону" і благополучно повертався на базу.
"Це не вплине на наземну операцію місії. Ми продовжимо роботу з мандатом незалежно від польотів БПЛА, які, звичайно, дуже допомагають місії спостерігачів, зокрема, дають картину того, що відбувається в тих районах, які недоступні нам з-за віддаленості окремих регіонів і з міркувань безпеки", - сказав представник ОБСЄ.
Він також підтвердив, що безпілотні літальні апарати продовжать свої польоти.
Пробний запуск перших БПЛА, які повинні вести моніторинг режиму припинення вогню на сході України, відбувся 23 жовтня. ОБСЄ повідомляла, що БПЛА будуть здійснювати польоти за трьома напрямками: на південь від Донецька і до Азовського моря, на схід - до російсько-українського кордону, а також на захід - у бік лінії зіткнення підрозділів силовиків і терористів.