"До 11:00 місце базування громадського об'єднання "Аскер" на Чонгарі покинули військовослужбовці та поліція: члени громадського об'єднання "Аскер" і добровольці формованого кримськотатарського батальйону їм.Номана Челебиджихана повернулися до щоденних занять і забезпечення життєдіяльності табору дислокації", - написав Чубаров в Facebook.
За його словами, "інцидент на Чонгарі вичерпаний", але він не міг не статися, оскільки невиправдано довго затягнулося прийняття рішення про створення у складі ЗСУ або Нацгвардії окремого кримськотатарського підрозділу, в якому могли б служити жителі Криму - як кримські татари, так і особи інших національностей.
Чубаров зазначив, що в очікуванні такого рішення люди у складі громадської організації "Аскер" проводили військову підготовку, сприяли прикордонної та митної служб України на КППП "Чонгар", "Чаплинка" і "Каланчак" в контролі за переміщенням людей і транспорту між материковою Україною і тимчасово окупованих Кримом.
"При цьому, як для однієї, так і для іншої служби постійний громадський контроль, здійснюваний громадським об'єднанням "Аскер" був, м'яко кажучи, незручний. Небажаними "аскерівці" стали і для різного роду тіньових ділків, які налагодили різний незаконний бізнес на адміністративному кордоні. Природно і вони виступали стороною, стремившей витіснити "Аскер" за межі займаних їм місць дислокацій", - додав Чубаров.
У свою чергу голова Генічеської райдержадміністрації Херсонської області Олександр Воробйов заявив, що "конфлікт практично вичерпаний".
"Наш район прикордонно-контрольований, підрозділи різних відомств виконують свої конкретні завдання. Всі накручені можливими провокаціями з боку російського агресора. В п'ятницю була загроза підірвати адміністрацію, тепер, можливо, хтось був зацікавлений у зіткненні двох підрозділів", - сказав Воробйов.
Детальніше про інцидент поблизу Чонгара читайте в матеріалі DT.UA "Захоплення бази кримськотатарського батальйону в Чонгарі: головне".