Хуг назвав ОБСЄ здатної допомогти стабілізувати ситуацію в Донбасі

Поділитися
Хуг назвав ОБСЄ здатної допомогти стабілізувати ситуацію в Донбасі Хуг підкреслив, що для остаточного завершення конфлікту обидві сторони повинні продемонструвати політичну волю © osce.org
Зобов'язання ОБСЄ є політичними, а не юридичними, підкреслив заступник глави СММ в Україні.

Заступник голови спеціальної моніторингової місії (СММ) 3 в Україні Олександр Хуг заявив, що участь даної міжнародної організації у вирішенні військового конфлікту в Донбасі, як і було закладено у Гельсінському заключному акті, демонструє здатність стабілізувати ситуацію на сході України.

"Документ пройшов дуже важкі часи, до холодної війни, після закінчення холодної війни, зміни в Європі, прибувши туди, де він зараз. Я думаю, що участь ОБСЄ в подіях на Україні показує, що вона (організація – прим. ред.) здатна внести свій внесок у стабілізацію", - сказав Хуг.

Проте він підкреслив, що для остаточного завершення конфлікту обидві сторони повинні продемонструвати політичну волю.

"Повинно бути гранично ясно: є сторони, які починають конфлікт, і є сторони, які мають покласти край конфлікту. ОБСЄ може підтримати цей процес, і вона має досвід, щоб зробити щось, але повинна бути політична воля з обох сторін лінії зіткнення на те, щоб покласти край боротьбі", - зазначив заступник голови СММ.

За словами Хуга, зобов'язання ОБСЄ є політичними, що відрізняється від юридичних зобов'язань.

"Тим не менше, це є по суті відображення деяких з найбільш основних стандартів демократії, свободи і прав людини, і ці ж принципи СММ ОБСЄ намагається побачити у тієї чи іншої сторони", - говорить Хуг.

31 липня патруль СММ ОБСЄ був змушений покинути селище Жовтень, підконтрольний бойовикам, і повернутися на базу до Маріуполя під натиском озброєного представника "ДНР". "Потім він узяв 12,7 мм крупнокаліберний кулемет з автомобіля, зарядив його тремтячими руками і вказав на спостерігачів СММ. Діючи агресивно, він підійшов прямо до автомобіля СММ і висунув ультиматум: покинути територію Жовтня або взяти його в супровід до наступного блокпоста", - йдеться у звіті ОБСЄ.

У зв'язку з перешкоджанням діяльності місії з боку бойовиків останнім часом, таких як обстріл автомобілів ОБСЄ під Луганськом 27 липня, організований "ДНР" мітинг проти ОБСЄ, поранення начальника патруля ОБСЄ в Широкіно, місія заявила, що перегляне свою діяльність в Донбасі, 28 липня прийняла рішення залишити Широкіно.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі