Цього дня Різдво Христове зустрічають православні України, більшість українських євангельських християн, Єрусалимська, Російська, Сербська і Грузинська православні церкви, стародавні монастирі на Афоні, а також християни східного обряду - греко-католики, Вірменська апостольська церква, деякі групи протестантів і коптська церква.
Частина православних церков - в Греції, Румунії, Болгарії, інших країнах - перейшли на Григоріанський календар і святкували Різдво 25 грудня одночасно із західним світом.
В Україні 7 січня є офіційним державним святом, його відзначають навіть ті українці які не пов'язують себе з тими чи іншими релігійними громадами. Різдвяну ніч багато хто проводить у храмах, щоб розділити радість свята, що нагадує про втілення на Землі Сина Божого Ісуса Христа.
Старозавітні пророцтва і події, що мають відношення до народження Христа, відомі з Євангелій від Луки та Матвія. У палестинському місті Віфлеємі у небагатій сім'ї теслі Йосипа і Марії, зачатої за переказами від Духа Святого, народилося немовля. Зірка, що явилася, привела до колиски Ісуса для поклоніння втіленню Бога на Землі трьох волхвів, які принесли в дар золото, ладан і смирну.
Християни вірять, що з моменту народження Боголюдини на Землі люди отримали можливість приймати дар благодаті Божої. З цього моменту і почався відлік нової ери, нового літочислення.
Невід'ємним атрибутом святкування Різдва є колядки, в яких прославляється новонароджений Христос. Колядники йдуть від будинку до будинку, сповіщаючи благу вістку - народження Божого Дитя. У всіх храмах відправляються святкові Різдвяні Літургії. За святковим столом збирається вся родина, вітаючись словами: "Христос народився! Славімо його!".