Назва свята пов'язана з обряд обмивання ніг. Вважається, що перед трапезою Ісус омив ноги своїм учням на знак смирення і любові до них. У цей день і сьогодні священнослужителі омивають ноги в знак свого смирення і любові до ближнього.
Традиції Чистого четверга
У цей день прийнято купатися до світанку. Вважається, що вода набуває цілющої сили, скупавшись можна зберегти здоров'я і красу на весь рік. Прийнято також очищати не тільки своє тіло, але і житло, прибираючи будинок до Великодня. Не можна залишати на ніч брудний посуд і білизну.
У цей же день господині готували сіль для великоднього столу. Грудку солі загортали в тканину і клали у піч. Після того, як зотліла тканина, сіль діставали і зберігали до Великодня, а вранці на Великдень господар клав цю сіль на хліб і ставив під образами.
Вважається також, що Чистий четвер – найбільш сприятливий день для того, щоб зробити дитині першу стрижку. Це дозволить зробити волосся густими і здоровими.
У цей день не прийнято виносити з дому нічого цінного і давати в борг, оскільки таким чином можна "віддати" благополуччя.
В цей день також традиційно пекли паски, але приступали до їхнього приготування тільки після прибирання в будинку і молитви.